ALFABET PENDERECKIEGO - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym (10-14 lat) - wszystkie bilety

ALFABET PENDERECKIEGO warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym (10-14 lat) Kontakt z muzyką nie tylko uwrażliwia, ubogaca, wpływa na dojrzewanie emocjonalne, ale także rozwija aktywność twórczą. Propozycja niekonwencjonalnych zajęć z elementami zabawy i warsztatów twórczych wspiera aktywność dzieci. Zajęcia dalekie od tradycyjnej formy oprowadzania po Ekspozycji, ułatwiają nie tyle bierne przyswojenie wiedzy, ile skupienie uwagi na wybranych aspektach życia, twórczości i dział

Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

1970-01-01T01:00:00+0100
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Opis wydarzenia:

ALFABET PENDERECKIEGO 
warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym (10-14 lat) 

Kontakt z muzyką nie tylko uwrażliwia, ubogaca, wpływa na dojrzewanie emocjonalne, ale także rozwija aktywność twórczą. Propozycja niekonwencjonalnych zajęć z elementami zabawy i warsztatów twórczych wspiera aktywność dzieci. Zajęcia dalekie od tradycyjnej formy oprowadzania po Ekspozycji, ułatwiają nie tyle bierne przyswojenie wiedzy, ile skupienie uwagi na wybranych aspektach życia, twórczości i działalności artystycznej Krzysztofa Pendereckiego. Treści warsztatów zostały dobrane w taki sposób, aby pobudzały do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do twórczego działania. 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstaje muzyka? Kim jest kompozytor? Jak rozległa musi być wyobraźnia twórcy – o czym myśli, gdzie szuka inspiracji i jak tworzy swoje dzieła? Aby się o tym dowiedzieć zapraszamy na warsztaty edukacyjne ALFABET PENDERECKIEGO.
 
- forma interaktywnej gry rozgrywanej z przestrzeniach Ekspozycji, 
- gra wykorzystująca kreatywne karty z zadaniami i wskazówkami do działań w 'terenie' 
- uczestnicy gry samodzielnie tworzą alfabet najważniejszych informacji, zdarzeń i faktów dotyczących życia i twórczości Kompozytora


Warsztaty zaplanowane zostały w formie gry rozgrywanej z przestrzeniach Ekspozycji. Gra wykorzystuje kreatywne karty z zadaniami i wskazówkami do działań w 'terenie', a jej uczestnicy sami odnajdują fragmenty wystawy i eksponaty, które pozwolą im zrekonstruować najważniejsze fakty z życia Twórcy. W literach alfabetu ukryte zostały najważniejsze fakty i ciekawostki z życia Twórcy, które układają się w alfabet faktów i zdarzeń. Dzięki temu utrwalą wiedzę i odkryją ukryte tajemnice wystawy.  


Harmonogram warsztatów: 
11.00-11.30 interaktywna gra w przestrzeniach Ekspozycji
11.30-11.45 rozwiązanie gry i wspólne ułożenie alfabetu
11.45-12.00 zwiedzanie Archiwum kompozytora
12:00-13:00 spacer po parku Krzysztofa Pendereckiego


Czas i miejsce realizacji:

Projekt realizowany w ramach zwiedzania Ekspozycji multimedialnej „KRZYSZTOF PENDERECKI – DZIEDZICTWO POLSKIEJ MUZYKI XX I XXI WIEKU”.
Warsztaty odbywają się w czwartki od 11.00 do 13.00 
Grupy od 15 do 50 uczestnikówBilety:

Wstęp: 15 zł/os. (jeden opiekun na 10 uczestników wstęp bezpłatny)


Realizacja warsztatów:
Renata Żabicka - instruktor warsztatów 
Jadwiga Kania - kurator ekspozycji

Inne wydarzenia
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.