Organizator

Art Stations Foundation

Dane kontaktowe

Półwiejska 42
61-894 Poznań

Sobota 13 kwietnia 2019 10:30
2019-04-13T10:30:00+0200
Ciało poznaje świat
Ciało poznaje świat Art Stations Foundation
2019-04-13 , godz. 10:30 (Sobota) Poznań Stary Browar Studio Słodownia +3
INFO

Opis wydarzenia:

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat
Długość warsztatu: 60 minut

Celem warsztatu jest zainteresowanie młodych uczestników i ich rodziców pracą z ciałem i choreografią. Taniec posłuży tu jako przewodnik w poznaniu swojego ciała, a także ciał bliskich sobie osób i byciu razem (poprzez bycie w ciele!). Będzie to okazją do rodzinnego twórczego działania i pracy w grupie. Zajęcia będą się składały z energetycznej rozgrzewki, która pokieruje oddech przez kolejne części ciała (stopy, biodra, brzuch, serce, głowa) i umiejscowi nas między środkiem ziemi, a odległym kosmosem. Dalsze zadania opierać się będą na improwizacji ruchowej, grach choreograficznych, ćwiczeń na wyostrzenie zmysłów i wprowadzenie elementów pracy z dotykiem. Ruch będziemy opisywać słowami i rysunkiem, zachęcając do rozwijania myślenia poetyckiego, a także do łączenia wewnętrznych odczuć z ekspresją i opisywaniem. Korzystając z technik, które proponują rozluźnienie ciała mali i duzi uczestnicy poznają również proste metody przydatne do samo-regulacji i radzenia sobie z codziennym stresem.
 
Marysia Stokłosa - Artystka ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. 
Jest autorką spektakli – „Wychodząc od działania”, „Złote Demony” (premiera w MCK Nowy Teatr w Warszawie), „Wylinka” (premiera w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), „Intercontinental” , „MaMa Perform”, „Prawa Półkula”, „Vacuum” - prezentowanych na festiwalach sztuk performatywnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Finlandii, Francji, Rosji i USA. Maria Stokłosa jako prezeska Fundacji Burdąg jest aktywną nauczycielką i organizatorką projektów edukacyjnych w dziedzinie tańca współczesnego i choreografii. Od 2015 w Centrum w Ruchu w Warszawie odbywa się roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum, który organizuje i prowadzi wraz z Magdą Ptasznik i Renatą Piotrowską-Auffret. Od 2017 roku Maria Stokłosa prowadzi seminarium w ramach Programme Area ConTempOhr. Mediating Contemporary Music na wydziale Focus Area Science & Art. przy Uniwersytecie w Salzburgu oraz University Mozarteum Salzburg. Przez cztery lata była przewodniczącą Rady Programowej Instytutu Muzyki i Tańca. W 2018 na zaproszenie MCK Nowy Teatr w Warszawie rozpoczęła autorski program zajęć z dziećmi „Ciało w Działaniu”. Zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci pracą z ciałem i choreografią, a także wskazanie na potencjał tych praktyk w twórczym rozwoju i radzeniu sobie ze stresem.
Inne wydarzenia
Bilety na: BBB środa 0-1
Warsztat
BBB środa 0-1
Łódź - 24 kwietnia 2019 INFO
Bilety na: BBB środa 1-3
Warsztat
BBB środa 1-3
Łódź - 24 kwietnia 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.