ETHNO PORT 2018 - KARAWANA OPOWIEŚCI: „W krainie Pierzastego Węża” – opowieści meksykańskie snują Ewa Zaborowska i Szymon Góralczyk - wszystkie bilety

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

1970-01-01T01:00:00+0100
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Opis wydarzenia:

9.06., g. 11.30, Sala Wystaw
bilety: 5 zł (dla opiekunów bezpłatny)
wiek: 3+
Wspólnie wyruszymy na drugi koniec świata, przekroczymy ocean i znajdziemy się w bardzo kolorowym kraju – w Meksyku! A kraj ten pełen jest rozśpiewanych i roztańczonych ludzi, którzy uwielbiają opowiadać historie. Meksyk skrywa też wiele tajemnic i czarów... Dowiecie się, jak według Huicholi powstał świat. Kto piekł tortille dla Watakame? W kim zakochał się Pan Żaba? Opowieści będą różnorodne, kolorowe i pełne wyszukanych przypraw. Jak to w Meksyku :) Gotowi na wyprawę? 
 
Szymon Góralczyk – bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.
 
Ewa Zaborowska – jej całe życie to śpiew, pisanie piosenek i granie na instrumentach. Z wykształcenia etnolożka. Rozwijała się muzycznie w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz City Lit College w Londynie. Jest wokalistką działającą w obszarze muzyki alternatywnej – została nazwana „Tomem Waitsem śpiewającym kobiecym głosem”. Gra na gitarze, ukulele, kalimbie.
Inne wydarzenia
Bilety na: Nocne zwiedzanie Zamku
Inne
Nocne zwiedzanie Zamku
Poznań - 22 czerwca 2018 kup bilet
Bilety na: Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy do Serocka
Inne
Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy d...
Warszawa - 23 czerwca 2018 INFO
Bilety na: Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy do Serocka
Inne
Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy d...
Warszawa - 24 czerwca 2018 INFO
Bilety na: Teatranki
Warsztat
Teatranki
Poznań - 24 czerwca 2018 kup bilet od 10 zł
Bilety na: zwiedzanie PS
Inne
zwiedzanie PS
Poznań - 26 czerwca 2018 kup bilet od 25 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.