ETHNO PORT 2018 - Warsztaty taneczne – Piotr Zgorzelski - wszystkie bilety

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

2018-06-07T16:00:00+0200
ETHNO PORT 2018 - Warsztaty taneczne – Piotr Zgorzelski Centrum Kultury ZAMEK
2018-06-07, godz. 16:00 (Czwartek) Poznań Przestrzenie Zamkowe CKZ

Opis wydarzenia:

dwudniowe warsztaty taneczne – Piotr Zgorzelski
7 czerwca, g. 16.00, Sala pod Zegarem
8 czerwca, g. 14.00, Sala pod Zegarem
Bilety 25 zł (obowiązuje na oba dni) 
Mazurkowo-polkowe ABC (dla początkujących i średniozaawansowanych)
Tańce powszechnie niegdyś znane w Polsce, dziś na nowo odżywają wyciągnięte z zakurzonej półki lub czyjejś pamięci. Potańcówki z dechami, letnie Tabory Domu Tańca, domówki i wiele innych spontanicznych akcji z polską niestylizowaną tradycyjną muzyką i tańcem przyciąga na nowo tysiące ludzi w całej Polsce, zwłaszcza w dużych miastach. Wieś powoli też budzi się z marazmu i przestaje się wstydzić własnych korzeni.
Podczas warsztatów zajmiemy się nauką i opanowaniem w stopniu podstawowym zasad tańca w metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) oraz w metrum parzystym (rytmy polkowe), a także elementów z nimi związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym. Zajęcia pomogą przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem. Jako że warsztaty odbywają się w Wielkopolsce nauczymy się także kilku tańców z tego regionu m.in. wiwata, równego, polki węgierki, lutra, ceglorza, marynii.
Piotr Zgorzelski – Etnolog, tancerz i basista w kapeli Janusz Prusinowski Kompania. Od blisko 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie. Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową. Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes. Jest autorem, inicjatorem oraz organizatorem cyklicznych projektów edukacyjno-kulturalnych związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym.
Bogumiła Zgorzelska - tancerka, Polskim tańcem tradycyjnym interesuje się od blisko 15 lat. Wraz z mężem Piotrem Zgorzelskim, z którym od lat prowadzi warsztaty tańca, powołała Fundację Czas Tradycji, dzięki której realizowane są projekty edukacyjne i kulturalne związane z polskim tradycyjnym tańcem i muzyką. Współtworzy projekt Taniec Tradycyjny Pl którego efekty można oglądać na kanale YouTube.
Inne wydarzenia
Bilety na: Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy do Serocka
Inne
Rejs Statkiem Pasażerskim z Warszawy d...
Warszawa - 27 maja 2018 INFO
Bilety na: Teatranki
Warsztat
Teatranki
Poznań - 27 maja 2018 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Od Beskidów po Himalaje Czyli historia o spełnianiu marzeń
Inne
Od Beskidów po Himalaje Czyli historia...
Gostyń - 29 maja 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.