FESTIWAL FABUŁY „NIERADOŚĆ”. SPOTKANIE Z PAWŁEM SOŁTYSEM

FESTIWAL FABUŁY„NIERADOŚĆ”. SPOTKANIE Z PAWŁEM SOŁTYSEMProwadzenie: Marcin Jaworski22.02.2020 g. 17 Scena Nowa / bilety: 5 złUWAGA: Wydarzenie zostało przeniesione ze Sceny Nowej do Sali Wielkiej.„Wszystko się tu pomieszało i bardziej przypomina majaczenie chorego, pijacki sen niż pamięć. Ale jest pamięcią, jest przeszłością, jest tu i teraz. Jak gdyby patrzeć jednocześnie przez okulary do bliży i do dali. Śmierć i dzieciństwo idą ramię w ramię”.Paweł Sołtys po świetnie
Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Scena Nowa Zamek Święty Marcin 80/82 61-809 Poznań

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Sobota 22 lutego 2020 17:00
2020-02-22T17:00:00+0100
FESTIWAL FABUŁY „NIERADOŚĆ”. SPOTKANIE Z PAWŁEM SOŁTYSEM
FESTIWAL FABUŁY „NIERADOŚĆ”. SPOTKANIE Z PAWŁEM SOŁTYSEM Centrum Kultury ZAMEK
2020-02-22 , godz. 17:00 (Sobota) Poznań Scena Nowa Zamek

Opis wydarzenia:

FESTIWAL FABUŁY
„NIERADOŚĆ”. SPOTKANIE Z PAWŁEM SOŁTYSEM
Prowadzenie: Marcin Jaworski
22.02.2020 g. 17 Scena Nowa / bilety: 5 zł
UWAGA: Wydarzenie zostało przeniesione ze Sceny Nowej do Sali Wielkiej.

„Wszystko się tu pomieszało i bardziej przypomina majaczenie chorego, pijacki sen niż pamięć. Ale jest pamięcią, jest przeszłością, jest tu i teraz. Jak gdyby patrzeć jednocześnie przez okulary do bliży i do dali. Śmierć i dzieciństwo idą ramię w ramię”.
Paweł Sołtys po świetnie przyjętym debiucie („Mikrotyki”) powraca zbiorem „Nieradość” (Wydawnictwo Czarne). Ta wielogłosowa książka potwierdza, że Sołtys jest prawdziwym „majstrem” budowania opowieści, obdarzonym niezwykłym słuchem, wyobraźnią i swobodą literacką.

PAWEŁ SOŁTYS (ur. 1978) – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. Za prozatorski debiut „Mikrotyki” otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodę Literacką Gdynia, znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu „Polityki”, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.
MARCIN JAWORSKI – literaturoznawca, krytyk literacki; profesor na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM; ostatnio wydał „Świat nieliryczny. Studia i szkice o poezji współczesnej” oraz antologię „Barbarzyńcy, klasycyści i inni. Spory o młodą poezję w latach 90.”; kurator Festiwalu Fabuły w Centrum Kultury „Zamek”.

Spotkaniem z Pawłem Sołtysem rozpoczynamy „przedkację” FESTIWALU FABUŁY, który odbędzie się od 12 do 16 maja 2020. Więcej o festiwalu już niebawem na www.ckzamek.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: Od ucha do ucha / warsztaty dla dzieci w wieku 3-4 lata
Warsztat
Od ucha do ucha / warsztaty dla dzieci...
Katowice - 29 stycznia 2020 INFO
Bilety na: Wyprawka / dzieci w wieku 6-18 miesięcy
Warsztat
Wyprawka / dzieci w wieku 6-18 miesięcy
Katowice - 30 stycznia 2020 INFO
Bilety na: Pierwsze kroki / dzieci w wieku 1,5-2,5 lat
Warsztat
Pierwsze kroki / dzieci w wieku 1,5-2,...
Katowice - 30 stycznia 2020 INFO
Bilety na: Od ucha do ucha / warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lata
Warsztat
Od ucha do ucha / warsztaty dla dzieci...
Katowice - 30 stycznia 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.