Organizator

Teatr Ósmego Dnia

Dane kontaktowe

Franciszka Ratajczaka 44
61-728 Poznań

Czwartek 14 marca 2019 19:00
2019-03-14T19:00:00+0100
GŁOSY. CO SIĘ ZDARZYŁO NA WYSPIE JERSEY // Teatr Ósmego Dnia
GŁOSY. CO SIĘ ZDARZYŁO NA WYSPIE JERSEY // Teatr Ósmego Dnia Teatr Ósmego Dnia
2019-03-14 , godz. 19:00 (Czwartek) Poznań Sala Szara
INFO

Opis wydarzenia:

Spotkanie autorskie z Ewą Winnicką i Dionisiosem Sturisem – prowadzenie Roman Kurkiewicz
W CYKLU: CZYTANIE POLSKI
To była zwykła, kochająca się rodzina. On ciężko pracował, ona zajmowała się dziećmi. „Co się stało, że zabił?” – krzyczały pierwsze strony gazet, a obok dramatycznych tytułów pojawiały się zdjęcia atrakcyjnej blondynki i młodego mężczyzny. Mężczyzny, który tuż po niedzielnym grillu zabił nożem sześć osób, w tym dwoje swoich dzieci i jedno przyjaciół. Zbrodnia, której dopuścił się Damian Rzeszowski w piękne niedzielne popołudnie przy zacisznej ulicy Victoria Crescent, zelektryzowała nie tylko brytyjską wyspę Jersey, ale też całe Zjednoczone Królestwo. I przyznać trzeba, że nie poprawiła wizerunku polskiego emigranta.
Ewa Winnicka i Dionisios Sturis w Głosach próbują odpowiedzieć na to dręczące pytanie: co się stało, że zabił? Przemierzają brytyjski raj podatkowy, wyspę Jersey, na którą w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadziła się rodzina Rzeszowskich. Rozmawiają z policjantami, znajomymi, przyjaciółmi, skrupulatnie śledzą przebieg rozprawy sądowej i przejmująco odmalowują postać zabójcy. Przede wszystkim jednak odczarowują mit emigrantów jako królów życia, pokazując to, o czym zazwyczaj się nie mówi. Cenę, jaką płaci większość wyjeżdżających: poczucie wyobcowania, egzystencję na granicy biedy, stres, choroby psychiczne, przemoc.
Premiera książki: 27 lutego 2019 r.
Wydawnictwo Czarne (patroni medialni wydania książki: Przegląd Polityczny, Czas Kultury)
Inne wydarzenia
Bilety na: BBB środa 0-1
Warsztat
BBB środa 0-1
Łódź - 27 marca 2019 INFO
Bilety na: BBB środa 1-3
Warsztat
BBB środa 1-3
Łódź - 27 marca 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.