Zlecający:

Fundacja "Teatr Układ Formalny"

Dane kontaktowe

Legnicka 65
54-206 Wrocław

Sobota 14 września 2019 11:00
2019-09-14T11:00:00+0200
Mały Kongres Offu | 3. ZWROT
Mały Kongres Offu | 3. ZWROT Fundacja "Teatr Układ Formalny"
2019-09-14, godz. 11:00 (Sobota) Wrocław Sala konferencyjna — Barbara
INFO

Opis wydarzenia:

3. FESTIWAL DOLNOŚLĄSKICH TEATRÓW OFFOWYCH
ZWROT
13 – 15 września 2019
 
Czujesz czasem, że ktoś Cię obserwuje?
Słusznie, bo jest coś, co nieustannie czai się i podgląda. Na powierzchnię wychodzi ostrożnie, ale śmiało idzie po swoje. Pojawia się w najbardziej zaskakujących miejscach. Wzbudza podziw lub wstręt, rzadko obojętność. Uwaga! – jest piekielnie inteligentny, a miasto to jego żywioł.

Jego ślady tropi Trzeci Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT. Na scenach Instytutu im. Jerzego Grotowskiego i Impartu zostanie zaprezentowanych jedenaście spektakli artystów teatralnego podziemia zrzeszonych w ramach Wrocławskiej Offensywy Teatralnej.
 
Głos Offu na trzy dni zdominuje dźwięki Wrocławia. Czasem uwiedzie subtelnością, innym razem zbulwersuje dobitnym przekazem, będzie prowokować do dyskusji i zachęcać do odkrywania zakamarków lokalnej sceny niezależnej w nadchodzącym sezonie teatralnym 
 
W programie poza spektaklami znajdą się wydarzenia towarzyszące – Mały Kongres Offu, rozmowy widzów z artystami i gry teatralne. W klubie festiwalowym nie zabraknie wieczornych atrakcji. A wszystko to pod czujnym okiem i kąśliwym piórem młodych dziennikarzy z gazety festiwalowej.
 
Off nie gryzie.
 
Czas się oswoić. 
 
———
 
Mały Kongres Offu
14 września 2019 sobota 11:00–14:00
Barbara, ul. Świdnicka 8b
 
Artyści teatru tworzą nie tylko spektakle, piszą też scenariusze na całe wspólnoty. Taką wspólnotą jest Wrocławska Offensywa Teatralna – organizator Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT. Nie jesteśmy jedyną tego rodzaju siecią w Polsce. Jest ich więcej i dlatego właśnie chcemy, aby tworzony przez nas festiwal, stał się miejscem spotkania wszystkich istniejących w kraju offensyw.

Od ośmiu lat działa Zachodniopomorska Offensywa Teatralna – porozumienie zespołów z tego regionu oparte na wieloletniej współpracy i szczerej przyjaźni. Fenomen Zachodniego Pomorza z czasem zaczął kiełkować na całą Polskę. Trzy lata temu w łódzkiej Fabryce Sztuki odbył się pierwszy ogólnopolski zjazd, który zainspirował wrocławskich artystów do stworzenia własnej wspólnoty. Niedawno zawiązała się także sieć teatrów w Krakowie pod wdzięcznym skrótem KOT. W ostatnich trzech latach odbyło się kilka zjazdów oraz paneli dyskusyjnych pod szyldem Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej. Nigdy dotychczas nie było jednak okazji, aby skonfrontować nasze pomysły, omówić cele i sposoby działania poszczególnych grup.

Zapraszamy widzów i działaczy (nie tylko teatralnych) do rozmowy o możliwościach oraz modelach sieciowania w kulturze. To wyjątkowa szansa, by lepiej poznać różne motywacje i metody działania. W niedzielę (15 września) reprezentanci poszczególnych offensyw spotkają się na zamkniętym spotkaniu roboczym.

Po Kongresie zapraszamy do zapoznania się z relacją filmową na stronach off-teatr.pl i wrot.pl. Na portalu off-teatr ukaże się też zapis wniosków i rekomendacji wypracowanych podczas spotkania roboczego.

 
Najwyższa pora przejść do ofensywy.
Inne wydarzenia
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.