Organizator

Fundacja "Kultura nie boli"

Dane kontaktowe

Merliniego 2
02-511 Warszawa

Niedziela 15 września 2019 19:00
2019-09-15T19:00:00+0200
MAŁY TEATR. DOM Z DWIEMA WIEŻAMI
MAŁY TEATR. DOM Z DWIEMA WIEŻAMI Fundacja "Kultura nie boli"
2019-09-15, godz. 19:00 (Niedziela) Warszawa Big Book Cafe
INFO

Opis wydarzenia:

MAŁY TEATR. DOM Z DWIEMA WIEŻAMI
„Dom z dwiema wieżami” – poruszająca, wyróżniona Nagrodą im. Kapuścińskiego, powieść Macieja Zaremby Bielawskiego  w adaptacji i reżyserii Tomasza Cyza. To intymna, bolesna i oczyszczająca spowiedź o uniwersalnym znaczeniu. Wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze miłości i rozczarowania. Prywatna historia determinowana przez kaprysy Historii, oblicza antysemityzmu przeszłego i teraźniejszego, a w tym wszystkim miłość jako lekarstwo na ból, jako wyciszenie.
Występują: Wojciech Chorąży (pamiętany w BBC z czytania „Rzeczy których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy), Marta Kurzak (Teatr Polski), Mirosław Konarowski (Teatr Narodowy) oraz muzyk Janusz Prusinowski (skrzypce, cymbały). Głosem Ananke („Ma serce z kamienia. Nikt nie jest w stanie jej ubłagać, nawet Zeus. Ananke jest losem, koniecznością. Jest tym, co musi się wydarzyć” pisze Zaremba Bielawski) w finale spektaklu będzie Maria Maj.
Inne wydarzenia
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.