Organizator

Gdański Archipelag Kultury

Dane kontaktowe

ul.Dworcowa 9
80-026 Gdańsk

Niedziela 14 lipca 2019 22:30
2019-07-14T22:30:00+0200
Muare Experience Duchamp Pilot & Voala
Muare Experience Duchamp Pilot & Voala Gdański Archipelag Kultury
2019-07-14 , godz. 22:30 (Niedziela) Gdańsk Plac Zebrań Ludowych
INFO

Opis wydarzenia:

Duchamp Pilot + Voala "Muaré Experience" / Hiszpania
 
Ostatniego wieczoru festiwalu zostanie zaprezentowane widowisko „Muare Experience”. Wielkoformatowy spektakl rozgrywający się w powietrzu, zainspirowany pracą „Rotoreliefs” Marcela Duchampa. Artyści wykorzystają nowe, zaskakujące formy sceniczne do interpretacji psychodelicznej muzyki rockowej. Zamienią koncert w doświadczenie akustyczno-wizualne. Dojdzie do intensywnej wymiany między sztuką muzyczną a wizualną. Zderzenia doznań. Dialogu między koncertem rockowym, a powietrznym przedstawieniem. Voala i Duchamp Pilot pokażą publiczności, jak bardzo “rock dodaje skrzydeł”.
 
Teatr VOALÁ został założony w Argentynie w 2007 r. Wszystko zaczęło się od eksperymentów z powietrznymi akrobacjami. Voala koncentruje się na poznawaniu powietrznych środków scenicznych, które pozwalają na przygotowanie wyrafinowanych sekwencji choreograficznych w powietrzu. Intensywne, poetyczne i pobudzające obrazy są zawsze pokazywane z oryginalną muzyką na żywo.
 
Od 2009 r. teatr ma swoją siedzibę w Europie i w dwóch jego najważniejszych spektaklach bierze udział aż 25 artystów. Mowa tu o „Voalá Station” (które można zobaczyć w sobotę 13 lipca. godz. 23.30 / Stocznia, ul Narzędziowców) oraz „Muaré Experience”.
 
Koncert zostanie zagrany przez iście międzynarodowy zespół, działający między Hiszpanią, Anglią i Szkocją — Duchamp Pilot, który obecnie jeździ z Voala po całym świecie. Duchamp Pilot to grupa brytyjsko-argentyńska, znana ze swoich niezwykle energetycznych występów oraz eklektycznego, oryginalnego stylu muzycznego czerpiącego inspiracje z rocka progresywnego, art rocka oraz nowej fali.
 
„Muaré Experience” to widowisko, które naprawdę trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć, że rzeczywiście powstało.
 
Niedziela 14.07.2019 / 22.30 / 60 min – Plac Zebrań Ludowych
Wstęp: 5 zł
 
Inne wydarzenia
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.