Organizator

Teatr Polski w Poznaniu

Dane kontaktowe

ul. 27 grudnia 8/10
61-737 Poznań
Telefon: 61 852 56 28

Środa 22 maja 2019 17:00
2019-05-22T17:00:00+0200
Polska szkoła nie przygotowuje do życia w XXI wieku
Polska szkoła nie przygotowuje do życia w XXI wieku Teatr Polski w Poznaniu
2019-05-22 , godz. 17:00 (Środa) Poznań Teatr Polski

Opis wydarzenia:

Debata oksfordzka to symulacja obrad Izby Gmin parlamentu brytyjskiego. Ukształtowała się w elitarnych brytyjskich szkołach w XVIII wieku, jako ćwiczenie przygotowujące młodzież do aktywnego udziału w życiu publicznym. W debacie oksfordzkiej występują dwie strony: Propozycja i Opozycja. Pierwszy zespół próbuje udowodnić wcześniej postawioną tezę, drugi usiłuje ją obalić. Każdy z mówców ma do odegrania ściśle określoną rolę i musi ściśle przestrzegać konwencji debaty (specyficzne zwroty grzecznościowe, kultura dyskusji, dyscyplina czasowa). Taka forma dyskusji Polski trafiła w latach 90. z Oksfordu (stad nazwa) za sprawą prof. Zbigniewa Pełczyńskiego – założyciela Stowarzyszenia „Szkoła Liderów”. Obecnie ta formuła debaty staje się coraz bardziej popularna w szkołach i na uczelniach. Jest szeroko wykorzystywana jako narzędzie edukacyjne oraz metoda prowadzenia konsultacji społecznych.
Debata w Teatrze Polskim będzie dotyczyła kondycji polskiego systemu edukacji, pokazując pełne spektrum argumentów za i przeciw. Dyskusja będzie się toczyła wokół tezy „Polska szkoła nie przygotowuje do życia w realiach XXI wieku”. Celem debaty będzie pokazanie różnych perspektyw, zachęcenie widzów do refleksji i dalszej dyskusji podczas Pikniku Edukacyjnego, który odbędzie się bezpośrednio po debacie na placu przed teatrem.
Kontynuacją wydarzenia organizowanego w Teatrze Polskim będą debaty oksfordzkie realizowane w szkołach. Będą one dotyczyły konkretnych postulatów zmian, które można wprowadzić w szkołach i mają włączyć uczniów do dyskusji nad kształtem polskiej oświaty. Podczas Pikniku Edukacyjnego będzie można uzyskać szczegółowe informacje potrzebne do zorganizowania takiego wydarzenia w szkole.
Organizatorami Wydarzenia są: Teatr Polski w Poznaniu, Fundacja „Projekty Edukacyjne”, Poznańska Liga Debat.
Partnerem Merytorycznym jest Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży.
Inne wydarzenia
Bilety na: „Taniec – budowanie wspólnoty” - trzydniowy warsztat choreograficzny z Januszem Orlikiem
Warsztat
„Taniec – budowanie wspólnoty” - trzyd...
Poznań - 21 maja 2019 INFO
Bilety na: BBB środa 0-1
Warsztat
BBB środa 0-1
Łódź - 22 maja 2019 INFO
Bilety na: BBB środa 1-3
Warsztat
BBB środa 1-3
Łódź - 22 maja 2019 INFO
Bilety na: zwiedzanie PS
Inne
zwiedzanie PS
Poznań - 22 maja 2019 kup bilet od 25 zł
Bilety na: HR Tech Night
Inne
HR Tech Night
WARSZAWA - 23 maja 2019 kup bilet od 35 zł
Bilety na: Fajfy I
Warsztat
Fajfy I
Łódź - 24 maja 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.