Organizator

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Witczak

Dane kontaktowe

Winogrady 12/6
61-663 Poznań

Czwartek 5 Kwiecień 2018 19:00
2018-04-05T19:00:00+0200
Poznański Klub Podróżnika – Komu w drogę temu TREK - Mateusz Waligóra
Poznański Klub Podróżnika – Komu w drogę temu TREK - Mateusz Waligóra Poznański Klub Podróżnika - Ewa Witczak
2018-04-05 , godz. 19:00 (Czwartek) Poznań Kino Rialto

Opis wydarzenia:

Komu w drogę temu TREK - Mateusz Waligóra

Poznań - 05-04-2018 - Kino Rialto

 

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Witczak zaprasza na spotkanie pt. "Komu w drogę temu TREK"
Gościem będzie Mateusz Waligóra
5 kwietnia 2018 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38


W trakcie prelekcji Mateusz Waligóra zabierze nas na najpiękniejsze trekkingi świata: zobaczymy potężne lodowe ściany boliwijskiej Kordyliery Królewskiej, dotrzemy do himalajskiej bazy, a na rakietach śnieżnych przemierzymy norweski płaskowyż Hardangervidda. Nie zabraknie też kilku slajdów z ostatnich wypraw realizowanych w ramach projektu "Before It Is Gone".

Mateusz Waligóra – specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejsza drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Za swoje wyprawy wyróżniany jest na największych polskich festiwalach podróżniczych. Jest także jedynym polskim współlaureatem grantu eksploracyjnego Polartec Challenge. Na co dzień stały współpracownik National Geographic Traveler oraz przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. W 2017 roku na rynku nakładem wydawnictwa Agora pojawiła się książka pt. "TREK" nagrodzona tytułem "Książka Górska Roku" w kategorii "Przewodniki i poradniki górskie" na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju. Jest ambasadorem marek Fjällräven, Primus i Hanwag.

Inne wydarzenia
Bilety na: RAJ DLA OPORNYCH
Widowisko
RAJ DLA OPORNYCH
Warszawa - 24 Marzec 2018 INFO
Bilety na: Teatranki
Warsztat
Teatranki
Poznań - 25 Marzec 2018 INFO
Bilety na: Wykład UAM: Muzyka filmowa, muzyka w filmie
Inne
Wykład UAM: Muzyka filmowa, muzyka w f...
Poznań - 26 Marzec 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.