Organizator

Teatr Polski w Poznaniu

Dane kontaktowe

ul. 27 grudnia 8/10
61-737 Poznań
Telefon: 61 852 56 28

Niedziela 30 czerwca 2019 11:00
2019-06-30T11:00:00+0200
Teatranki
Teatranki Teatr Polski w Poznaniu
2019-06-30 , godz. 11:00 (Niedziela) Poznań Teatr Polski

Opis wydarzenia:

26 maja 2019 r., godz. 11.00, Malarnia
Rodzinne tańcowanie

wiek: 5–8 lat

Zapraszamy dzieci, ich rodziców i opiekunów do aktywności we wspólnym kreowaniu ruchu, do odnajdywania własnego twórczego potencjału. Nasza praca i zabawa ruchowa polegać będą na wyzwoleniu potencjału twórczego wszystkich uczestników – małych i dużych.
Spotkajmy się w tańcu, by dzięki naszej nieograniczonej wyobraźni doświadczyć aktywnego bycia razem.
Prowadzenie: Janusz Orlik

2 czerwca 2019 r., godz. 11, Foyer I piętra
Niech żyją dzieci!
wiek: 8–10 lat
 
W Teatrze Polskim Dzień Dziecka trwa jeszcze 2 czerwca! Z tej okazji zabawimy się w stwarzanie wymarzonego dziecięcego świata. Jakie zasady będą w nim rządziły? Co koniecznie musi się w nim znaleźć, a czego nie będzie na pewno? Co można zrobić, żeby zmienić świat na ten idealny albo choć trochę lepszy? Zapoznamy się z inspirującymi historiami dzieci, które znalazły na to sposoby i poszukamy podobnych przykładów w naszym otoczeniu. Zabawy umili nam Wydawnictwo Media Rodzina, które dla dziecięcych uczestników przygotowało niespodzianki i udostępniło do naszych działań książkę „I ty możesz zmienić świat”.
Prowadzenie: Agnieszka Misiewicz
 
 
9 czerwca 2019 r., godz. 11, Foyer I piętra
Wyśniony poranek
wiek: 5–8 lat
 
Niedzielne poranki lubią być długie i niespieszne. Tuż po przebudzeniu, zanim postawimy stopy na miękkim dywanie albo spojrzymy w łazienkowe lustro, w naszych głowach kłębią się niesamowite historie. Sny potrafią mieć różne kolory, kształty i dziać się w niezwykłych miejscach. Aż czasami można pomyśleć: szkoda, że nie umiemy robić naszą wyobraźnią zdjęć... Nic straconego! Podczas warsztatów będziemy opowiadać sobie nasze najlepsze i najbardziej wyjątkowe sny, ale nie używając słów, ale też trochę bez użycia... oczu.
Prowadzenie: Zofia Małkowicz
 
 
16 czerwca 2019 r., godz. 11, Foyer I piętra
Liść, kamień... nożyce!
wiek: 5–8 lat
 
Lasy, łąki, strumyki i ziemia kryją w sobie wiele magicznych zakątków. Przy zapachu świeżej rosy, stąpając po miękkim mchu, nagle patyk staje się różdżką, liść – latającym dywanem, a kamień – wehikułem do teleportacji. Zanurzeni w tym niezwykłym świecie i otoczeni skarbami natury, sami stworzymy magiczne leśne zwierzęta, maszyny latające czy hotele dla owadów i przekonamy się, dlaczego to właśnie patyk zasłużył na miano zabawki wszech czasów.
Prowadzenie: Elżbieta Niewiadomska
 
 
 
23 czerwca 2019 r., godz. 10, Foyer I piętra
Tańce maluszka
wiek: 6–18 miesięcy (dzieci niechodzące)
 
23 czerwca 2019 r., godz. 11, Foyer I piętra
Tańce malucha
wiek: 1–3 lat (dzieci sprawnie chodzące)
 
Tańce maluszka i malucha to zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci najmłodszych, z elementami logorytmiki, integracji sensorycznej i wielu pozamuzycznych form. Podczas nich wspólnie z opiekunami i innymi dziećmi, będą pląsać i bawić się przy muzyce, także używając rozmaitych dodatków: chust, wstążek, drobnych instrumentów muzycznych. Zajęcia są nie tylko okazją do nauki nowych rzeczy i rozwoju maluchów, ale przede wszystkim skarbnicą pomysłów na zabawy dzieci z dorosłymi opiekunami oraz integracją z rówieśnikami.
Prowadzenie: Katarzyna Hełpa-Liszkowska (Fundacja Kreaktywator/Świetlica Cafe)
 
 
30 czerwca 2019 r., godz. 11, Foyer I piętra
Daleka droga
wiek: 8–10 lat
 
Wielu z nas wyruszy niedługo w wakacyjne podróże – może do odległych zakątków kraju, może nawet za granicę, może do dziadków, na działkę, nad jezioro albo do lasu. Do każdej takiej wyprawy – czy to małej, czy dużej – trzeba się dobrze przygotować. A co by było, gdybyśmy mieli  wyruszyć w podróż w odległe i nieznane miejsce? Jaki bagaż spakować, kiedy czeka nas skwar pustyni albo ogrom morza? Co ze sobą zabrać, jeśli nie wiemy, kiedy wrócimy do domu? Jak odnaleźć się u celu naszej drogi, kiedy wszystko jest nowe i obce? Spróbujemy sobie to wszystko wyobrazić i poznamy historie dzieci, które musiały zmierzyć się z takimi pytaniami. Warsztaty we współpracy z Wydawnictwem Media Rodzina, które użyczyło nam książkę „Daleka droga do wody”.
Uwaga! Uczestników i uczestniczki (zarówno małych, jak i dużych) prosimy o zabranie jednej rzeczy, która zawsze towarzyszy im w podróży – wszystkie przedmioty wrócą do właścicieli!
Prowadzenie: Agnieszka Misiewicz
 
 


Inne wydarzenia
Bilety na: zwiedzanie PS
Inne
zwiedzanie PS
Poznań - 26 czerwca 2019 kup bilet od 10 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.