Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Środa 24 lipca 2019 18:00
2019-07-24T18:00:00+0200
Zamkowe Biuro Podróży
Zamkowe Biuro Podróży " Hajstry. Krajobrazy Bocznych Dróg." Spotkanie z Adamem Robińskim Centrum Kultury ZAMEK
2019-07-24 , godz. 18:00 (Środa) Poznań CK Zamek Sala Prób
INFO

Opis wydarzenia:


ZAMKOWE BIURO PODRÓŻY
„HAJSTRY. KRAJOBTAZY BOCZNYCH DRÓG”. SPOTKANIE Z ADAMEM ROBIŃSKIM, autorem książki
prowadzenie: Maria Krześlak-Kandziora
g. 18 Sala Prób / bilety: 2 zł

Według przeciętnego turystycznego opisu Polska to morze, jeziora, pasek gór i kilka najciekawszych miast pomiędzy. W literackim debiucie Adam Robiński zbacza z tych utartych szlaków i wydeptuje własne ścieżki w poszukiwaniu krajobrazowej egzotyki. Wędruje przez polską Saharę, płynie największą z dzikich rzek, a godzinę jazdy od Warszawy odnajduje Arktykę. Czyni to z pokorą dawnych krajoznawców: pieszo, kajakiem, na nartach. Ale najczęściej po prostu przystaje, żeby zobaczyć więcej: ślady tych, którzy przed wiekami wytyczali pierwsze drogi i znakowali szlaki, zdziczałe sady w miejscach wyludnionych wsi, drzewa tak stare, że mogłyby być tolkienowskimi entami.
W „Hajstrach” – niczym w niezrealizowanym dokumencie Wernera Herzoga – krajobraz to nie lista miejsc, które trzeba zobaczyć, ale suma zachwytów. Rzadko tak się pisze o Polsce. A jeszcze rzadziej się taką Polskę ogląda.
Adam Robiński (ur. 1982) – dziennikarz, debiutował w „Życiu Warszawy”, związany m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego debiut „Hajstry” zdobył nagrodę Podróżniczej Książki Roku w ramach 12. edycji nagrody podróżniczej Travelery oraz Nagrodę Magellana 2018 w kategorii „książka reportażowa”, a także został nominowany do 11. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.
Inne wydarzenia
Bilety na: Warsztaty z ozdabiania Pierników Izerskich
Warsztat
Warsztaty z ozdabiania Pierników Izers...
Świeradów-Zdrój - 17 lipca 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.