SYMFONICZNY KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY - wszystkie bilety

Orkiestra Filharmonii GorzowskiejJan Miłosz Zarzycki – dyrygent MIECZYSŁAW KARŁOWICZ (1876-1909)Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową IGNACY FELIKS DOBRZYŃSKI (1807-1867)I Symfonia B-dur op.11  Tradycyjnie już podczas koncertu niepodległościowego zapraszamy na spotkanie z muzyką kompozytorów polskich. Tym razem posłuchamy dzieł dwóch twórców – związanego z nurtem młodopolskiego ekspresjonizmu Mieczysława Karłowicza oraz tworzącego w epoce romantyzmu Ignacego Feliksa Dobrzyńskieg

Organizator

Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska

Filharmonia Gorzowska Dziewięciu Muz 10 66-412 Gorzów Wielkopolski

Dane kontaktowe

ul. Dziewięciu Muz 10
66-400 Gorzów Wlkp.

2020-11-11T19:00:00+0100
SYMFONICZNY KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska
2020-11-11, godz. 19:00 (Środa) Gorzów Wielkopolski Filharmonia Gorzowska

Opis wydarzenia:

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
 
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ (1876-1909)
Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
 
IGNACY FELIKS DOBRZYŃSKI (1807-1867)
I Symfonia B-dur op.11
 
Tradycyjnie już podczas koncertu niepodległościowego zapraszamy na spotkanie z muzyką kompozytorów polskich. Tym razem posłuchamy dzieł dwóch twórców – związanego z nurtem młodopolskiego ekspresjonizmu Mieczysława Karłowicza oraz tworzącego w epoce romantyzmu Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego. 
 
Mieczysław Karłowicz – kompozytor o niespotykanej wrażliwości – stworzył własny, oryginalny muzyczny świat o specyficznym typie ekspresji. Dużo w nim refleksji i zadumy, zwłaszcza nad rzeczami ostatecznymi. Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2 (1896)  gatunkowo i formalnie nawiązuje do swoich znanych poprzedniczek – serenad napisanych m.in. przez Mozarta, Czajkowskiego czy Dvoráka. Muzycznie jednak przenosi nas już w niezwykły Karłowiczowski świat, pełen lirycznej melancholii balansującej między smutkiem a ukojeniem.    
 
Zdolność niepospolita – tak talent Ignacego Dobrzyńskiego określił jego nauczyciel Józef Elsner. Ten tworzący w epoce Chopina kompozytor, a także dyrygent i pianista, poświęcił się głównie  muzyce symfonicznej i operowej. Choć jego I Symfonia B-dur (1829) posiada wciąż wiele cech dojrzałego stylu klasycznego, to stylistycznie przynależy już do wczesnego romantyzmu. Jak na dzieło 22-letniego kompozytora jest bardzo sprawnie skonstruowaną symfonią, obfitującą w warstwie melodycznej i harmonicznej w wiele urokliwych tematów i współbrzmień. Znamienny jest fakt, iż Dobrzyński dedykował ją carowi Mikołajowi I, który wówczas nosił polską koronę.
 
BILETY: normalny 45,00 zł; ulgowy 38,00 zł; balkon 32,00 zł


-------------------------------------
 
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.