10. LGBT Film Festival: Gay shorts - wszystkie bilety

Organizator

Kino Pałacowe

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

2019-05-25T20:30:00+0200
10. LGBT Film Festival: Gay shorts Kino Pałacowe
2019-05-25, godz. 20:30 (Sobota) Poznań Kino Pałacowe

Opis wydarzenia:

PRZEBUDZENIE (THE AWAKENING), reż. Wojciech Olchowski,  Polska, 2019, 16′
W związku Adama i Pawła następuje dramatyczna zmiana, która wpisuje się w dyskusję o prawie do opieki nad dziećmi dla osób LGBT w Polsce.
FOUR QUARTETS, reż. Marco Alessi, UK, 2018, 11′
Raf spędza noc w barze dla gejów, usiłując znaleźć dla siebie miejsce w tłumie. Wszystko zmienia się w momencie, gdy zapomina o otoczeniu i daje się ponieść muzyce.
UNTER SCHÜLERN (AMONG STUDENTS), reż. Jannik Gensler,  Niemcy, 2018, 10′
Typowa szkoła, typowi uczniowie i typowy nauczyciel, który każdego dnia jest świadkiem homofobicznego ataku na kolejną młodą osobę. A ponieważ sam żyje w strachu, że może stać się obiektem zaczepek, nie ośmiela się stanąć w obronie prześladowanego ucznia.
TWO OF EVERY KIND, reż. Efrat Chen, Naor Zana, Izrael, 2017, 8′
Biblijny Potop, jedno z najtragiczniejszych wydarzeń. Rozmaite istnienia dostały się na Arkę Noego, aby ratować swoje życie. Niewielu wie, że wśród ocalałych znalazła się także nietypowa para pawi. Kryzys między Bogiem a ludźmi, którego wynikiem stał się kataklizm, był niczym w porównaniu z ich problemami z wejściem na pokład.
IS YOUR TEEN A HOMOSEXUAL?, reż. Tamara Scherbak, USA, 2018, 6′
To krótka komedia, pełna alegorii, stanowiąca satyrę współczesnej Ameryki pod rządami Trumpa, przedstawiona w charakterystycznym stylu instruktażowych filmów o higienie z lat 50-tych XX wieku. Johnny mówi o swojej orientacji najbliższym, jednak stereotypy i uprzedzenia okazują się silniejsze od więzi rodzinnych.
LIDÉRC ÚR (MR. MARE), reż. Luca Tóth, Węgry, Francja, 2019, 20′
Po wykonaniu prześwietlenia młody przystojniak dowiaduje się, że dziwny guz w jego klatce piersiowej to w istocie wierzchołek głowy żyjącego w jego ciele malutkiego, pulchnego mężczyzny, czekającego na swoje narodziny. „Lidérc úr” to surrealistyczna animacja, której akcja rozgrywa się w przedziwnej scenerii. Historia tej nietypowo współzależnej od siebie pary da nam wgląd w relację opartą na nieodwzajemnionej miłości.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: Gloria Bell
Film
Gloria Bell
Poznań - 21 maja 2019 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Dzika grusza
Film
Dzika grusza
Poznań - 25 maja 2019 kup bilet od 15 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.