Klub Krótkiego Kina: Między filmem a sztuką - wszystkie bilety

Organizator

Kino Pałacowe

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

1970-01-01T01:00:00+0100
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Opis wydarzenia:

Kolejne spotkanie Klubu Krótkiego Kina poświęcimy pograniczom filmu i sztuk wizualnych. Premierowo zobaczymy zestaw filmów artystycznych z festiwalu Kurzfilmtage Oberhausen - jednego z najstarszych festiwali filmowych w Europie, o ugruntowanej pozycji w dziedzinie promocji filmu eksperymentalnego.
 
Tegoroczny program filmów artystycznych to zestawienie najbardziej interesujących reżyserów pracujących na przecięciu filmu i sztuk wizualnych. W filmie Jayne Parker magnolia wyrasta z pustego pudła wiolonczeli, podczas gdy w tle słyszymy utwór „Blues in B”. W „Patterns of the Conquerors” dystans do materiału filmowego jest kluczowy, gdy eksperci w dziedzinie historii designu omawiają publikację, która zawiera różnorodne wzory używane w XIX-wiecznych technikach ozdabiania tkanin. Z kolei Dimitri Venkov odwraca do góry nogami czas i przestrzeń, by stworzyć międzygalaktyczną wizję miasta. Jens Pecho bada sceny z filmów, w których kaskaderzy stracili życie na planie filmowym. Wojna i trauma to także tematy zainteresowania oszałamiających wizualnie filmów Chikako Yamashiro, które zamykają program. Sześć filmów łączy głębokie zainteresowanie wzorami i teksturami, które powracają w większości tytułów. 
 
Program: 
 
The Oblique
Jayne Parker, Wielka Brytania 2018, 10’
 
Chiroptères - Bats
Romeo Grünfelder, Niemcy 2018, 3’
 
Patterns of the Conquerors
Sascha Reichstein, Austria 2017 colour, English, 21’
 
The Hymns of Muscovy
Dimitri Venkov, Rosja 2017, 14,5’
 
Three Casualties
Jens Pecho, Niemcy 2017, 7’
 
Mud Man – 2017 Film Ver.
Chikako Yamashiro, Japonia 2017, 26’
 
Łączny czas: 82’
Inne wydarzenia
Bilety na: Gloria Bell
Film
Gloria Bell
Poznań - 21 maja 2019 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Dzika grusza
Film
Dzika grusza
Poznań - 25 maja 2019 kup bilet od 15 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.