Kraina miodu (mała sala) - wszystkie bilety

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje

Organizator

Kino Elektonik

Kino Elektronik Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa

Dane kontaktowe

Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa

2020-02-24T19:00:00+0100
Kraina miodu (mała sala) Kino Elektonik
2020-02-24, godz. 19:00 (Poniedziałek) Warszawa Kino Elektronik

Opis wydarzenia:

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki.
Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Tradycję zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód.

reżyseria: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
produkcja: Macedonia 2019
czas trwania: 87 min
Inne wydarzenia
Bilety na: Kwas (mała sala)
Film
Kwas (mała sala)
Warszawa - 25 lutego 2020 kup bilet od 16 zł
Bilety na: Matthias i Maxime
Film
Matthias i Maxime
Warszawa - 25 lutego 2020 kup bilet od 16 zł
Bilety na: Jojo Rabbit
Film
Jojo Rabbit
Warszawa - 26 lutego 2020 kup bilet od 16 zł
Bilety na: Parasite
Film
Parasite
Warszawa - 27 lutego 2020 kup bilet od 16 zł
Bilety na: Boże Ciało - seans z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących
Film
Boże Ciało - seans z audiodeskrypcją i...
Warszawa - 27 lutego 2020 INFO
Bilety na: Joker - 10. KINA
Film
Joker - 10. KINA
Warszawa - 28 lutego 2020 kup bilet od 11 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.