Obrazy bez autora - pokaz przedpremierowy

Wraz z Aurora Films zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu "Obrazy bez autora" - 1 kwietnia o godzinie 18:00.Po ośmiu latach artystycznego milczenia czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”) powraca zrealizowanym z rozmachem filmem opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera.Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, któ
Organizator

Kino Elektonik

Kino Elektronik Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa

Dane kontaktowe

Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa

Środa 1 kwietnia 2020 18:00
2020-04-01T18:00:00+0200
Obrazy bez autora - pokaz przedpremierowy
Obrazy bez autora - pokaz przedpremierowy Kino Elektonik
2020-04-01 , godz. 18:00 (Środa) Warszawa Kino Elektronik
INFO

Opis wydarzenia:

Wraz z Aurora Films zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu "Obrazy bez autora" - 1 kwietnia o godzinie 18:00.

Po ośmiu latach artystycznego milczenia czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”) powraca zrealizowanym z rozmachem filmem opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera.
Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.  
Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią i o wyzwalającej mocy sztuki.

reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck
produkcja: Niemcy / Włochy 2018
występują: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer, Saskia Rosendahl, Oliver Masucci
czas trwania: 188 min
tytuł oryginalny: Werk ohne Autor
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.