Poznajmy się jeszcze raz - wszystkie bilety

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinnoś

Organizator

Kino Pałacowe

Kino Pałacowe Święty Marcin 80/82 61-734 Poznań

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

2020-01-23T18:30:00+0100
Poznajmy się jeszcze raz Kino Pałacowe
2020-01-23, godz. 18:30 (Czwartek) Poznań Kino Pałacowe

Opis wydarzenia:

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinność „Amelii”.
 
Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.
 
„Film, któremu nie można się oprzeć”, „Dowcipny i radosny” – tak pisali krytycy po pokazach „Poznajmy się jeszcze raz” w Cannes i Toronto. Zachwyciła rewelacyjna obsada (poza Ardant i Auteuil’em wystąpił tu także Guillaume Canet) i błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.
 
Język: francuski z polskimi napisami
 
POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ, reż. Nicolas Bedos, Francja, 2019, 115'
Inne wydarzenia
Bilety na: Deerskin
Film
Deerskin
Poznań - 21 stycznia 2020 kup bilet od 12 zł
Bilety na: Nędznicy
Film
Nędznicy
Poznań - 21 stycznia 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Kłamstewko
Film
Kłamstewko
Poznań - 22 stycznia 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Deerskin
Film
Deerskin
Poznań - 23 stycznia 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Matthias i Maxime
Film
Matthias i Maxime
Poznań - 25 stycznia 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Boże ciało
Film
Boże ciało
Poznań - 02 lutego 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Boże ciało
Film
Boże ciało
Poznań - 08 lutego 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Klub Krótkiego Kina: Dziwne filmy o miłości
Film
Klub Krótkiego Kina: Dziwne filmy o mi...
Poznań - 10 lutego 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.