Waleria i tydzień cudów - Czeskie Środy (mała sala)

Przed seansem odbędzie się prelekcja pana Patrycjusza Pająka.Czternastoletniej Walerii w dniu jej urodzin zostają skradzione kolczyki o magicznych właściwościach. Jedyny trop wiedzie ją do młodego chłopca o imieniu Orlik, który przyznaje się do rabunku i wyznaje miłość dziewczynie. Wkrótce okazuje się, że kolczyki mają cudowną moc zapewniającą właścicielowi nieśmiertelność. Kiedy sekret wychodzi na jaw, pozyskaniem biżuterii zaczyna interesować się miejscowy biskup. Postanawia
Organizator

Kino Elektonik

Kino Elektronik Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa

Dane kontaktowe

Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa

Środa 16 grudnia 2020 19:15
2020-12-16T19:15:00+0100
Waleria i tydzień cudów - Czeskie Środy (mała sala)
Waleria i tydzień cudów - Czeskie Środy (mała sala) Kino Elektonik
2020-12-16 , godz. 19:15 (Środa) Warszawa Kino Elektronik

Opis wydarzenia:

Przed seansem odbędzie się prelekcja pana Patrycjusza Pająka.

Czternastoletniej Walerii w dniu jej urodzin zostają skradzione kolczyki o magicznych właściwościach. Jedyny trop wiedzie ją do młodego chłopca o imieniu Orlik, który przyznaje się do rabunku i wyznaje miłość dziewczynie. Wkrótce okazuje się, że kolczyki mają cudowną moc zapewniającą właścicielowi nieśmiertelność. Kiedy sekret wychodzi na jaw, pozyskaniem biżuterii zaczyna interesować się miejscowy biskup. Postanawia zdobyć cenne błyskotki za pomocą wszelkich dostępnych środków. Młoda dziewczyna staje się świadkiem serii niewytłumaczalnych i koszmarnych zdarzeń. Obawiając się o życie Walerii, Orlik oferuje jej swoją pomoc i zapewnia schronienie.

reżyseria: Jaromil Jireš
produkcja: Czechosłowacja 1970
występują: Jaroslava Schallerová, Helena Anýžová, Petr Kopřiva, Jiří Prýmek, Jan Klusák
czas trwania: 77 min.
tytuł oryginalny: Valerie a týden divů
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.