Organizator

Kino Elektonik

Dane kontaktowe

Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa

Sobota 16 Wrzesień 2017 20:45
2017-09-16T20:45:00+0200
"Book of Dreams" - koncert Kino Elektonik
2017-09-16 , godz. 20:45 (Sobota) Warszawa Kino Elektronik
INFO

Opis wydarzenia:

ARTYŚCI:
LOST EDUCATION
Szamburski / Zakrocki / Piosik
 
OPIS:
Duet SzaZa we współpracy z wokalistką Hanną Piosik. Powołali do życia nowy muzyczny byt, w którym podejmują wątek twórczości William S. Burroughsa, a w szczególności jego ostatniej książki My Education: A Book of Dreams (1995). Teksty tego wybitnego pisarza i poety, który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation – stały się dla artystów najlepszą możliwą osnową poszukiwań. Weszli w to i znaleźli, a w zasadzie znaleźli jeszcze zanim weszli. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego wsparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń daje dobrą, lepką podstawę dla wokalu zjawiskowej Hanny Piosik, która swobodnie interpretuje i żongluje senną prozą Burroughsa. Zespół LOST EDUCATION w 2017 wydaje debiutancki album "Book of Dreams" nakĿadem oficyny LadoABC i już niebawem wszyscy ich usłyszą, zobaczą, poczują, przyśnią.
Patryk i Paweł to muzycy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej oraz szeroko pojętej sztuki interdyscyplinarnej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego oraz słuchowisk. Z projektami filmowymi oraz tanecznymi zjechali kawał globusa – od Polski, Europy przez U.S.A, Urugwaj, Japonię, Chiny, na Islandii kończąc. Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki współtworzą środowisko LadoAbc, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. Za pomocą klarnetu, skrzypiec, mbiry, głosu, analogowych efektów zapętleń oraz delikatnych przetworzeń – muzycy poszukują jedności pozornie skrajnych przeciwieństw: hałasu i ciszy, popu i współczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności.
Hania Piosik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Jej charakterystyczna barwa, wyobraźnia i talent sceniczny zamieniają każdy koncert w metafizyczne widowisko. Współpracując z różnymi muzykami przedstawia własne, często bardzo osobiste środki wyrazu w skrajnie różnorodnych stylach. Obecnie wydaje drugi album projektu JOY POP, który można już usłyszeć w największych polskich rozgłośniach radiowych. Współtworzy Warsaw Improvisers Orchestra, pracuje nad debiutancką płytą projektu Rumianek i rozwija współpracę z bydgoskim multiinstrumentalistą QbJanickim.
Inne wydarzenia
Bilety na: UNOBTAINUM
Koncert
UNOBTAINUM
Poznań - 21 Wrzesień 2017 KUP BILET od 25 zł
Bilety na: Papa Roach
Koncert
Papa Roach
Warszawa - 19 Wrzesień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.