„Mazowsze” - 70 lat na scenach świata. Koncert Jubileuszowy

„Mazowsze” - 70 lat na scenach świata. Koncert Jubileuszowy„Gdy miną lata i nas nie będzie, coś z nas zostanie w owym rozpędzie, coś tam zostanie, coś nie przeminie…” [Sł. Stanisław Ryszard Dobrowolski, muz. Tadeusz Sygietyński „Warszawski dzień”] „Mazowsze” świętuje 70. rocznicę pierwszego koncertu zespołu. Jubileuszowy występ to hołd złożony twórcom „Mazowsza” Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej oraz Tadeuszowi Sygietyńskiemu, ale także wszystkim artystom, którzy
Organizator

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze

Matecznik "Mazowsze" Świerkowa 2 05-807 Otrębusy

Dane kontaktowe

Świerkowa 2
05-805 Karolin, Otrębusy

Sobota 7 listopada 2020 18:00
2020-11-07T18:00:00+0100
„Mazowsze” - 70 lat na scenach świata. Koncert Jubileuszowy
„Mazowsze” - 70 lat na scenach świata. Koncert Jubileuszowy Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze
2020-11-07 , godz. 18:00 (Sobota) Otrębusy Matecznik "Mazowsze"

Opis wydarzenia:

„Mazowsze” - 70 lat na scenach świata. Koncert Jubileuszowy
„Gdy miną lata i nas nie będzie, coś z nas zostanie w owym rozpędzie, coś tam zostanie, coś nie przeminie…”
[Sł. Stanisław Ryszard Dobrowolski, muz. Tadeusz Sygietyński „Warszawski dzień”]
 „Mazowsze” świętuje 70. rocznicę pierwszego koncertu zespołu. Jubileuszowy występ to hołd złożony twórcom „Mazowsza” Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej oraz Tadeuszowi Sygietyńskiemu, ale także wszystkim artystom, którzy zapisali się w historii Zespołu. Koncert Jubileuszowy to ponad dwie godziny muzyki, śpiewu i tańca, które pozwalają pokazać bogactwo polskiego, stylizowanego folkloru, jak również  najciekawsze choreografie z repertuaru Zespołu, przygotowane przez Elwirę Kamińską, Eugeniusza Paplińskiego i słynnego choreografa „Mazowsza” Witolda Zapałę. Tego wieczoru artyści zaprezentują wszystko to, z czego Zespół słynie - perfekcyjnie opracowane suity taneczne, na przemian z charakterystycznym brzmieniem mazowszańskiego chóru i towarzyszącej mu orkiestry. Pełne wigoru, dynamiczne układy taneczne ze spektakularnym zakończeniem jakim jest Finał, to kwintesencja mazowszańskiego stylu. Nie zabraknie oczywiście pieśni ludowych, niezwykle ważnych w repertuarze „Mazowsza”. Tak wspominała początki zespołu Suzanne Arlet, która pisała o Sygietyńskim: - Widziałam, podniósł w górę pałeczkę czarodziejską i poszły w tany lasy i łąki, i jeziora. Tańczyły migotania od świtu do wieczora i tęcza blaskiem grała wraz z tą muzyką wiejską. Zespół ma swój charakterystyczny i autentyczny styl, który jest muzyczną wizytówką „Mazowsza” od 70 lat. Wciąż jednak ewoluuje, zarówno brzmienie coraz większej orkiestry, jak również interpretacje utworów. Współczesne „Mazowsze” to 160 artystów, którzy, nie zapominając o przeszłości, tworzą zarówno w warstwie muzycznej jak i tanecznej w pełni profesjonalne wykonania utworów. Maestro Jacek Boniecki wraz z Zespołem od wielu lat udowadnia, że używając wielu środków komunikacji z publicznością, między innymi śpiewu czy tańca, można stworzyć przekaz zaskakujący i wielopoziomowy.


Inne wydarzenia
Bilety na: Humam Ammari
Koncert
Humam Ammari
Puszczykowo - 25 października 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Amadeus 25.10.20
Koncert
Amadeus 25.10.20
Poznań - 25 października 2020 INFO
Bilety na: Jazzpospolita: Przypływ
Koncert
Jazzpospolita: Przypływ
Poznań - 25 października 2020 INFO
Bilety na: ATMASFERA EXCLUSIVE - DŻEM
Koncert
ATMASFERA EXCLUSIVE - DŻEM
Lublin - 25 października 2020 INFO
Bilety na: Anton Zhivanov – „Solidarni z Białorusią”
Koncert
Anton Zhivanov – „Solidarni z Białorus...
Szamotuły - 25 października 2020 INFO
Bilety na: Nocna Zmiana Bluesa
Koncert
Nocna Zmiana Bluesa
Ostrzeszów - 25 października 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.