Organizator

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Dane kontaktowe

Krakowska 24
45-075 Opole

Piątek 27 Kwiecień 2018 19:00
2018-04-27T19:00:00+0200
"Od Kofty... do Korcza", Recital Michała Bajora Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
2018-04-27 , godz. 19:00 (Piątek) Opole Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
INFO

Opis wydarzenia:

"Od Kofty... do Korcza", Recital Michała Bajora

27-04-2018 - Opole - Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

 

Płyta "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".
Na repertuar jubileuszowego zestawu składają się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i  interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.
 
Chciałem się zmierzyć na świeżo ze sobą, dlatego nagrałem te piosenki na nowo. Nie jestem już tym rozwibrowanym chłopakiem z chłopięcą intuicją i czasami histerią, która się jednym podobała, a drugim nie. Jestem dojrzałym wykonawcą, który wie o czym śpiewa, wie co śpiewa – tłumaczył Michał Bajor.
– Część piosenek, które znalazły się na płytach albumu to takie, do których wracam i wykonuję je na koncertach, a część gdzieś sobie leżała w szufladzie nie wykonywana od dawna. Wybór był trudny.
 
Jednym z utworów do których Michał Bajor powrócił jest piosenka ‘Ogrzej mnie’ z muzyką Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego. Na płycie obok niej artysta umieścił, jak to nazwał odpowiedź na owe tango, piosenkę ‘Głos’ ze słowami także mistrza Młynarskiego.  Warto dodać, że to jedyna na nowej płycie artysty piosenka.

 

"Od Kofty... do Korcza", Recital Michała Bajora Bilety - dostępne w sprzedaży na Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: KORTEZ
Koncert
KORTEZ
Katowice - 03 Kwiecień 2018 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: The Cool Quest
Koncert
The Cool Quest
Warszawa - 04 Kwiecień 2018 KUP BILET od 39 zł
Bilety na: KENSINGTON
Koncert
KENSINGTON
Warszawa - 14 Kwiecień 2018 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: Ania Dąbrowska
Koncert
Ania Dąbrowska
Katowice - 21 Kwiecień 2018 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: FISH
Koncert
FISH
Poznań - 15 Październik 2018 KUP BILET od 120 zł
Bilety na: Marcus & Martinus
Koncert
Marcus & Martinus
Warszawa - 20 Marzec 2018 KUP BILET
Bilety na: MUZYKA PASYJNA
Koncert
MUZYKA PASYJNA
Jelenia Góra - 21 Marzec 2018 KUP BILET od 10 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.