Organizator

Polskie Radio SA

Dane kontaktowe

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Czwartek 16 Listopad 2017 19:00
2017-11-16T19:00:00+0100
"Przy Tobie" - koncert piosenek Mariusza Bogdanowicza Polskie Radio SA
2017-11-16 , godz. 19:00 (Czwartek) Warszawa Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
INFO

Opis wydarzenia:

 
        
Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, CONFITEOR, Związek Artystów Wykonawców STOART

Wystąpią:
Anna Michałowska, Paulina Mazepa, Katarzyna Maziarczyk, Natalia Nejman, Monika Szymczyk, Kinga Ziółko - śpiew

oraz

Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Ignacy Wendt - trąbka
Adam Wendt - saksofon sopranowy i tenorowy
Michał Iwanek - fortepian
Rafał Kazimirski - gitary
Sebastian Frankiewicz - perkusja, instrumenty perkusyjne


 
Podczas koncertu usłyszymy piosnki Mariusza Bogdanowicza, do których teksty  napisali Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek, Marek Gaszyński, Wojciech Ziembicki, Stefan Łęczycki, Justyna Holm i Maria Przybysz.
Piosenki powstawały przez całe artystyczne życia kompozytora i w większości nigdy nie były wydane. Niektóre z nich były pierwotnie utworami instrumentalnymi, nagranymi na płytach: Back To the Bass, Confiteor Song i Syntonia. Są one adresowane do odbiorcy poszukującego raczej spokoju i oddechu niż wrzawy i zgiełku. Jest to muzyka operująca przestrzenią, z dużą dawką emocji. Podobnie jak w utworach instrumentalnych Mariusza Bogdanowicza, również i tu pierwszoplanową rolę odgrywa melodyka w swym lirycznym wcieleniu.
"Przy Tobie" to propozycja dla słuchacza ceniącego dobry tekst, nienatrętną, wysublimowaną muzykę i pełne uczucia interpretacje, a wszystko w aurze prostoty i normalności. Jesienią 2016 ukazała się płyta zatytułowana "Przy Tobie". Znalazło się na niej jedenaście utworów. Każdy z nich nagrany jest w innym składzie instrumentalnym. W sesjach nagraniowych wzięli udział wybitni polscy jazzmani, wśród nich legenda polskiej muzyki - Włodzimierz Nahorny, a także, poza wymienionymi: Paweł Tomaszewski (fortepian), Piotr Schmidt (trąbka) i Marcin Olak (gitara). 
Do udziału w projekcie Mariusz Bogdanowicz zaprosił młode wokalistki związane z Wydziałem Artystycznym UMCS w Lublinie. Ich osobowości pełne są młodzieńczej spontaniczności, witalności i entuzjazmu.

  Paulina Mazepa - studentka II roku w Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem studia I st. na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest też absolwentką klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w rodzinnym mieście Lubaczowie. Do jej ostatnich sukcesów należy zaliczyć zdobycie dwóch Nagród Specjalnych w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych Debiuty 2014 w Lublinie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo – Jazzowej w Lublinie, nagrodę główną zdobytą podczas III Ogólnopolskiego Konkursu School & Jazz Festival w Lubaczowie (2014) oraz wyróżnienie podczas 42 Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2015). Artystka jest także finalistką konkursu Open Stage 2014 w Lublinie. Jest solistką w  pop-gospelowym lubelskim zespole Heaven Up.
 
Katarzyna Maziarczyk - studentka II roku kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ukończyła kierunek Jazz i Muzyka Estradowa (2015) na tej samej uczelni. W latach 2006 – 2010 studiowała w Zamościu filologię polską. Jest uczestniczką 7 edycji The Voice of Poland. Została laureatką XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. Powróćmy do piękna w słowie i muzyce w Wyszkowie (2016). Współpracowała z lubelską grupą pop-gospelową Heaven Up.
 
Anna Michałowska-Kotynia - absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005). Jest niezmiernie aktywną artystką. Koncertuje i nagrywa. W 2008 wspólnie z mężem Jakubem Kotynią (gitara) i lubelskimi muzykami nagrała płytę Inspiracje, a w 2015 kolejną Snów pejzaże zawierającą kompozycje jej i jej męża Jakuba Kotyni do tekstów Andrzeja Namioty, Mariusza Migałki i Agaty Różyckiej. W 2013 została zaproszona przez Włodka Pawlika do wzięcia udziału w projekcie Wieczorem, spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika. Jest laureatką Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej (1999). Brała udział w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007), Zaduszkach Jazzowych w Lublinie (2007-9), Jazz na Rynku (Lublin 2010), X Hades Jazz Festival (Lublin 2002), IX Świdnik Jazz Festival (2007). Prowadziła Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lublinie obok wybitnego czeskiego gitarzysty Davida Doružki.

Natalia Nejman-Sola - absolwentka kierunków: Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym (2016), Animator i Menedżer Kultury oraz Terapia Pedagogiczna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na UMCS w Lublinie (2012). Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie śpiewu solowego (2012). Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali. Otrzymała Nagrodę Specjalną Radia Lublin na I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej w Lublinie (2010), zajęła I miejsce w Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Scena Młodych w Lublinie (2007), I miejsce w kategorii dorosłych solistów wokalistów w XIII Festiwalu Kolęd w Puławach (2008). Wygrała program Szansa na Sukces, którego bohaterem był zespołem Coma (2008). Uczestniczyła w wielu muzycznych programach telewizyjnych m.in. Tak to leciało (2008), Jaka to melodia (2008), Mam talent (2014). Była artystką chóru Beaty Kozidrak w programie Bitwa na głosy (2012). U boku Mietka Szcześniaka, Reni Jusis i Adama Sobierajskiego śpiewała w chórkach w programie Superstarcie (2014). Współpracuje z pop-gospelowym lubelskim zespołem Heaven Up.
 
Monika Szymczyk jest studentką III roku kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ukończyła Studium Musicalowe Qurtyna (specjalność wokalno-aktorska). W trakcie nauki w Studium występowała w sztukach: Fredro i miłość reż. Witold Kopeć, Wenus w Futrze reż. Tomasz Bielawiec. Jej spektaklem dyplomowym był monodram Śledztwo Pani Hanki. Wraz z Witoldem Kopciem napisała jego scenariusz i jest autorką piosenek wykorzystanych w spektaklu. Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (specjalność PR i reklama) na Wydziale Nauk Społecznych KUL. W czasie studiów była zastępcą redaktora naczelnego gazety studenckiej Coś Nowego. Jest laureatką VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej Piosenka w Meloniku w Rzeszowie (2016), a także finalistką konkursu Open Stage 2013 w Lublinie. Jako aktorka występowała w młodzieżowym teatrze Panopticum (2009-2012). Była chórzystką i solistką chóru dziewczęcego La Musica (2004-2014). Z zespołem Made in Jazz UMCS występowała na Lublin Jazz Festival 2016.
 
Kinga Ziółko jest absolwentką kierunków Jazz i Muzyka Estradowa (I st. - 2014) oraz Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej (II st. - 2016) na Wydziale Artystycznym UMCS, w klasie Anny Michałowskiej-Kotyni. Ukończyła Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu w klasie altówki. Współpracowała z takimi artystami jak Mietek Szcześniak, Reni Jusis, Brian Fentress.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Szczecin
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Szczecin
Szczecin - 25 Listopad 2017 INFO
Bilety na: Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
Koncert
Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
Poznań - 27 Listopad 2017 INFO
Bilety na: Leprous
Koncert
Leprous
Warszawa - 21 Listopad 2017 KUP BILET
Bilety na: ANIA DĄBROWSKA // Lublin
Koncert
ANIA DĄBROWSKA // Lublin
LUBLIN - 21 Listopad 2017 INFO
Bilety na: Paweł Domagała // Gdańsk
Koncert
Paweł Domagała // Gdańsk
Gdańsk - 21 Listopad 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.