Organizator

Polskie Radio SA

Dane kontaktowe

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Czwartek 14 lutego 2019 19:00
2019-02-14T19:00:00+0100
"Tango Show dla zakochanych" , czyli Kayah, Olbrychski i SawarS Tango Orquesta na Walentynki Polskie Radio SA
2019-02-14 , godz. 19:00 (Czwartek) Warszawa Studio Koncertowe Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego
INFO

Opis wydarzenia:


Organizator: Best Art Concept, Program 1 Polskiego Radia

 
Wykonawcy:

KAYAH - śpiew
Daniel Olbrychski - recytacje
SawarS Tango Orquesta w składzie:
Grzegorz Lalek - skrzypce
Piotr Kopietz - bandoneon
Krzysztof Łochowicz - gitara
Mirosław Feldgebel - fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas / kierownictwo artystyczne
oraz:
Anna Iberszer i Piotr Woźniak - mistrzowie tanga
 


W programie m. in.:
Astor PIAZZOLLA - Libertango, Maria de Buenos Aires, Esqualo, Oblivion, Adios Nonino, Carlos GARDEL - Por Una Cabeza, Jacop GADE – Jalousie, Jerzy PETERSBURSKI - Już nigdy, Tango Milonga, Odrobina szczęścia w miłości, To Ostatnia Niedziela,  Władysław SZPILMAN - W małym kinie, Artur GOLDA - Jesienne róże, Henryk WARS - Umówiłem się z Nią na dziewiątą, Gerardo Matos RODRIGUEZ - La Cumparsita

 
SawarS Tango Orquesta - założony w 2015 roku przez kontrabasistę  Sebastiana Wypycha, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie "Orquesta  Tipica".
Po wielu tangowych doświadczeniach muzyków współtworzących tak wybitne zespoły jak:Tangata Quintet,czy Machina del Tango, artyści postanowili wspólnie rozpocząć nową tangową podróż tworząc SawarS Tango Orquesta.

W programie SawarS Tango Orquesta  usłyszymy przede wszystkim tanga okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także innych wybitnych kompozytorów tego gatunku, jak Gardela, Rodrigueza, Gade, czy Piazzolli.
Kompilacja kompozycji polskich i argentynskich w repertuarze zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego.
Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 4000 tang polskich z tego okresu, ale także tang napisanych przez uwięzionych w gettcie warszawskim polskich - żydowskich kompozytorów.
Jeden z najwybitniejszych poetów tanga - Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego w skład SawarS Tango Orquesta wchodzą najwybitniejsi polscy mistrzowie, tancerze tanga.

 
Inne wydarzenia
Bilety na: GOLDEN LIFE
Koncert
GOLDEN LIFE
Ostrołęka - 23 lutego 2019 kup bilet od 30 zł
Bilety na: Paweł Domagała - organizator ADRIA Krzysztof Barczewski
Koncert
Paweł Domagała - organizator ADRIA Krz...
Bydgoszcz - 23 lutego 2019 INFO
Bilety na: Koncert Teresy Werner i Gorana Karana, organizator: P.P.H.U.
Koncert
Koncert Teresy Werner i Gorana Karana,...
Bydgoszcz - 24 lutego 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.