14.TNM koncert otwarcia RHYE - wszystkie bilety

Organizator

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach

Dane kontaktowe

Plac Wojciecha Kilara 1
40-202 Katowice

2019-06-20T19:30:00+0200
14.TNM koncert otwarcia RHYE Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach
2019-06-20, godz. 19:30 (Czwartek) Katowice Sala koncertowa NOSPR
INFO

Opis wydarzenia:

PROGRAM

RHYE wystąpi w NOSPR w ramach uroczystego koncertu otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice!
W czwartek 20 czerwca w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się uroczysty koncert otwarcia 14. Edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! RHYE to zachwycające elegancją połączenie R&Bi elektroniki. Tajemniczy projekt zaczaruje bogactwem emocji i wyjątkowym głosem kanadyjskiego wokalisty i producenta Mike’a Milosha.
 
Projekt RHYE narodził się w 2012 roku. Z początku funkcjonował jako duet Mike’a Milosha i duńskiego producenta Robina Hannibala (znanego m.in. z grupy Quadron). Pierwsze utwory zespołu szybko stały się internetową sensacją, przyciągając zainteresowanie publiczności i krytyków. Drogę do sławy utorował album „Woman”, doceniony przez tak różnorodne media, jak Pitchfork, New York Times i Guardian. Robin Hannibal odszedł z grupy przed wydaniem drugiego albumu „Blood” w 2017 roku. Od tamtej pory RHYE funkcjonuje jako zespół o płynnym składzie, który skupia się wokół frontmana, producentai wokalisty Mike’a Milosha.
 
Zmiany składu nie wpłynęły w żaden sposób na brzmienie RHYE. Mozaika pełnych emocji partii fortepianowych, buczących analogowych syntezatorów, żywej perkusji i ekspansywnych wokali – tak najprościej można opisać twórczość grupy. Charakterystyczny falset Mike’a Milosha i wyrafinowane teledyski dopełniają odurzającą mieszankę muzyczną, inspirowaną R&B i elektroniką. Grupa zdobyła popularność na całym świecie i regularnie występuje na największych i najważniejszych festiwalach, takich jak np. Coachella.
 
Koncert RHYE otworzy 14. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice. To czołowy festiwal muzyczny w Polsce.  Co roku od 13 lat w postindustrialnej lokalizacji na Śląsku prezentują się gwiazdy muzyki elektronicznej, ale także przedstawiciele jazzu, rocka, muzyki eksperymentalnej i hiphopu. Szeroki wachlarz prezentowanych brzmień w połączeniu z przytulną atmosferą tworzy wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Tauron Nowa Muzyka Katowice jest rozpoznawany i doceniany także poza granicami Polski. Aż trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie!
 
Tauron Nowa Muzyka Katowice słynie z różnorodności i program 14. edycji imprezy podtrzymuje ten globalny kurs. Zaproszeni artyści łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. Największą gwiazdą jest bez wątpienia niemiecki zespół Kraftwerk. To autorzy muzycznej wizji przyszłości, która stała się naszą teraźniejszością. Oprócz nich wystąpią m.in. nazywany „królem grime” Skepta, wyjątkowi twórcy elektronicznego popu - Apparat oraz GusGus, czarujący falsetem RHYE, gwiazdy nujazzu z Jazzanova i wielu innych artystów. Wszyscy wystąpią w sercu Śląska, fascynującego regionu łączącego wiele zabytków ery industrialnej z przepięknymi terenami zielonymi.
Inne wydarzenia
Bilety na: Elvis Forever
Koncert
Elvis Forever
Poznań - 17 czerwca 2019 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Enter Enea Festival - Bilet 1-dniowy 18.06.2019 - DZIEŃ 1
Koncert
Enter Enea Festival - Bilet 1-dniowy 1...
Poznań - 18 czerwca 2019 INFO
Bilety na: KONCERT DYPLOMANTÓW PSM
Koncert
KONCERT DYPLOMANTÓW PSM
Jelenia Góra - 19 czerwca 2019 kup bilet od 10 zł
Bilety na: SOPRANISSIMO
Koncert
SOPRANISSIMO
Bydgoszcz - 19 czerwca 2019 kup bilet od 30 zł
Bilety na: NADZWYCZAJNY SUPLEMENT, GWIAZDY ŚWIATOWYCH SCEN OPEROWYCH KONCERT GALOWY ALEKSANDRY KURZAK
Koncert
NADZWYCZAJNY SUPLEMENT, GWIAZDY ŚWIATO...
Poznań - 19 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Środa Młodych / Etnos Ensemble
Koncert
Środa Młodych / Etnos Ensemble
Katowice - 19 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Enter Enea Festival - Bilet 1-dniowy 19.06.2019 - DZIEŃ 2
Koncert
Enter Enea Festival - Bilet 1-dniowy 1...
Poznań - 19 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Enter Enea Festival - Karnet 2-dniowy 18-19.06.2019
Koncert
Enter Enea Festival - Karnet 2-dniowy...
Poznań - 19 czerwca 2019 INFO
Bilety na: 14.TNM koncert otwarcia RHYE
Koncert
14.TNM koncert otwarcia RHYE
Katowice - 20 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Schmidt Electric
Koncert
Schmidt Electric
Gliwice - 20 czerwca 2019 kup bilet od 32 zł
Bilety na: Irena Santor Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem - Łódź
Koncert
Irena Santor Jubileusz. Śpiewam, czyli...
Łódź - 21 czerwca 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.