2018-04-20T20:00:00+0200
20.04.2018, godz. 20.00, Halfway Festival prezentuje: STARSABOUT - premiera płyty
20.04.2018, godz. 20.00, Halfway Festival prezentuje: STARSABOUT - premiera płyty Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
2018-04-20 , godz. 20:00 (Piątek) Białystok Scena Kameralna Opery i Filharmonii Podlaskiej
INFO

Opis wydarzenia:

HALFWAY FESTIVAL PREZENTUJE: STARSABOUT

7. edycja Halfway Festival już w czerwcu, ale zanim usiądziemy w Amfiteatrze Opery, by posłuchać artystów z całego świata zapraszamy na spotkanie z białostockim zespołem STARSABOUT – jedną z najjaśniejszych gwiazd na podlaskiej scenie muzycznej. Nowa płyta „Longing for Home” zdobywa coraz większy rozgłos, dlatego przyszedł czas na koncertową premierę - na Scenie Kameralnej Opery i ze znakiem jakości Halfway Festival.
 
STARSABOUT to białostocki kwartet, który tworzą Piotr Trypus (gitara i wokal), Tomasz Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (bas), Sergiusz Pruszyński (perkusja).
 
Grają alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutowali przed dwoma laty odrealnioną, rozmarzoną płytą Halflights, która spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 otwierali 6. edycję Halfway Festival w Białymstoku. Natomiast pod koniec ubiegłego roku, nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album Longing For Home. Nowy materiał sprawia, że o zespole coraz częściej pisze się za granicami kraju. 
 
Taka muzyka musi opierać się na trudniejszych do osiągnięcia cechach, takich jak szczerość, emocjonalna więź i rzetelne rzemiosło, aby odcisnąć piętno - ale właśnie to polskie Starsabout zrobiło na płycie „Longing for Home” – o nowej płycie zespołu napisał James Morehead z opuszine.us
 
Pozytywne recenzje ukazały się w wielu innych krajach, m. in w Belgii, Niemczech, Japonii.
 
Zespół się cieszy się także uznaniem lokalnych twórców i krytyków, dzięki czemu został okrzyknięty Podlaskim Zespołem Roku 2017 w rankingu audycji „Pod powierzchnią” w Polskim Radiu Białystok.
 
Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła, co pozostaje znakiem rozpoznawczym zespołu od momentu powstania w  2012 roku.
Inne wydarzenia
Bilety na: FISH
Koncert
FISH
Poznań - 15 października 2018 kup bilet od 120 zł
Bilety na: Lucy Rose
Koncert
Lucy Rose
Warszawa - 24 kwietnia 2018 kup bilet
Bilety na: Środa młodych / Koncert studentów klasy instrumentów etnicznych Akademii Muzycznej w Krakowie
Koncert
Środa młodych / Koncert studentów klas...
Katowice - 25 kwietnia 2018 INFO
Bilety na: Pan-European Philharmonia - koncert symfoniczny z wykorzystaniem aplikacji  Onstage
Koncert
Pan-European Philharmonia - koncert sy...
Warszawa - 25 kwietnia 2018 INFO
Bilety na: MARTA
Koncert
MARTA
Poznań - 25 kwietnia 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: WIWAT MONIUSZKO 2018
Koncert
WIWAT MONIUSZKO 2018
Jelenia Góra - 26 kwietnia 2018 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Koncert relaksacyjny w Grocie Solnej GALOS na misy i gongi
Koncert
Koncert relaksacyjny w Grocie Solnej G...
Poznań - 26 kwietnia 2018 INFO
Bilety na: Macklemore
Koncert
Macklemore
Warszawa - 26 kwietnia 2018 kup bilet
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.