2017-05-25T17:00:00+0200
25.05.2017, godz. 17.00, Koncert charytatywny
25.05.2017, godz. 17.00, Koncert charytatywny "Pomagamy razem!" Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
2017-05-25 , godz. 17:00 (Czwartek) Białystok Duża Scena Opery i Filharmonii Podlaskiej

Opis wydarzenia:

Koncert charytatywny "Pomagamy razem!"
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ulegli w czasie służby wypadkowi. Teraz potrzebują naszego wsparcia!

I część
Koncert Zespołu Sound’n’Grace oraz Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej

Licytacja

II część
Spektakl muzyczny „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego

czas trwania: ok 2h. i 30 min. z przerwą

Cennik:
50 zł/bilet

 
KONCERT CHARYTATYWNY RZECZ POSZKODOWANYCH W WYPADKU FUNKCJONARIUSZY STRAŻY GRANICZNEJ W SZUDZIAŁOWIE


25 maja o godzinie 17.00 Opera i Filharmonia Podlaska, Stowarzyszenie „Łączy nas granica” oraz Podlaski Oddział Straży Granicznej organizują koncert charytatywny na rzecz poszkodowanych w wypadku funkcjonariuszy Straży Granicznej w Szudziałowie. Podczas imprezy odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych na aukcję. Cały przychód z koncertu zostanie przekazany poszkodowanym.


8 lutego 2016 roku miał miejsce wypadek komunikacyjny, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej. Spośród dziewięciu poszkodowanych stan trójki z nich, uznano za ciężki.  Osoby te doznały licznych złamań i uszkodzeń kręgosłupa oraz rdzenia kręgowego. Odniesione obrażenia uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie i wymagają wielomiesięcznej, bardzo kosztownej rehabilitacji. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli i wsparciu, które otrzymali od razu po wypadku, podjęli natychmiastową rehabilitację, jednak jej koszty sięgają nawet 24 tys. zł.  Tak wielka suma jest dużą przeszkodą dla poszkodowanych. Nie mając szans na rehabilitację, tracą to, co daje siłę do dalszej walki – nadzieję. Jednak nie chcą poddawać się, walczą, by ich życie nadal miało sens, by było w nim miejsce na marzenia i plany, walczą  dla siebie i dla swoich rodzin. Każdego dnia zmagają się nie tylko z bólem, ale także z poczuciem niesprawiedliwości i żalem, czasem – także z brakiem nadziei. To wszystko jest dla nich oraz ich najbliższych bardzo trudne. 


Warto więc kupić bilet i pomóc. Tym bardziej, że na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią znakomici  artyści.


W pierwszej części koncertu przewidziano występ grupy wokalnej Sound’n’Grace oraz Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej. W drugiej części zostanie zaprezentowany spektakl muzyczny „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską wspólnie z gwiazdami Teatru Muzycznego Roma.


Podczas koncertu zostanie przeprowadzona licytacja przedmiotów przekazanych na licytację charytatywną. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na rzecz poszkodowanych funkcjonariuszy.


Wydarzenie poprowadzą Magdalena Gołaszewska oraz Szymon Hołownia.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Pan Paweł Soloch – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Sekretarz Stanu, Minister w Kancelarii Prezydenta RP oraz Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Patronat medialny: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Polska Press Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna. 


Koncert współfinansowany jest przez: Zarząd Województwa Podlaskiego, Starostę Sokólskiego, Gminę Bielsk Podlaski, Lasy Państwowe, Fundację PZU, Fundację PKO BP. 


SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY KONCERTU:
Stowarzyszenie „Łączy nas granica”, Podlaski Oddział Straży Granicznej, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku.
Inne wydarzenia
Bilety na: PAT METHENY
Koncert
PAT METHENY
Poznań - 15 Maj 2017 INFO
Bilety na:
Koncert
"Gdzie jest księżyc kiedy śpi?" - spot...
Toruń - 29 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na:
Koncert
"Gdzie jest księżyc kiedy śpi?" - spot...
Toruń - 29 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Chemia + Ohayo
Koncert
Chemia + Ohayo
Ciechanów - 29 Kwiecień 2017 KUP BILET
Bilety na: Voo Voo
Koncert
Voo Voo
Szamotuły - 29 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Międzynarodowy Dzień Jazzu. Mitch & Mitch with Their Incredible Combo play Jerzy Milian
Koncert
Międzynarodowy Dzień Jazzu. Mitch & Mi...
Warszawa - 29 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: TAKE SAX
Koncert
TAKE SAX
Chodzież - 29 Kwiecień 2017 KUP BILET od 11 zł
Bilety na: BRY
Koncert
BRY
Warszawa - 29 Kwiecień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.