Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Niedziela 19 maja 2019 19:00
2019-05-19T19:00:00+0200
JazZamek #23 - Adam Bałdych Quartet
JazZamek #23 - Adam Bałdych Quartet "Sacrum Profanum" Centrum Kultury ZAMEK
2019-05-19 , godz. 19:00 (Niedziela) Poznań Sala Wielka CK Zamek
INFO

Opis wydarzenia:

19.05 g. 19.00 JazZamek #23
Adam Bałdych Quartet Sacrum Profanum
Sala Wielka
bilety 40 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu)
Kasa CK Zamek, CIK, www.bilety24.pl.
 
SACRUM PROFANUM to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC. 
 
SACRUM PROFANUM jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok 
w kontekst współczesnego świata - jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji 
i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie „Miserere” Gregorio Allegriego czy utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany 
z ogromnym namaszczeniem formalnym, a jego próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno - interpretacyjnej były wręcz zabronione. Bałdych czujnie obserwując przemiany dzisiejszego świata, podejmuje to wyzwanie i tworzy nowy projekt, włączając w niego również swoje nowe kompozycje napisane specjalnie dla tego kwartetu. 
 
Po niezwykle udanych projektach „The New Tradition” z Yaronem Hermanem, „Antiphona - Psalmy Syryjskie" czy ostatnio „Brothers” z norweskim Helge Lien Trio, Bałdych tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych jak  dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu ze swoim odbiorcą. Najnowszy projekt Adama Bałdycha – Adam Bałdych Quartet – współtworzony jest z wybitną czołówką polskiego jazzu Krzysztofem Dysem na fortepianie, Michałem Barańskim na kontrabasie i Dawidem Fortuna na perkusji będzie miał swoją premierę 29 marca 2019r. 
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert z cyklu
Koncert
Koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...
Warszawa - 29 maja 2019 INFO
Bilety na: Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej dla dzieci - Moniuszko, Saint-Saens
Koncert
Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej dl...
Warszawa - 31 maja 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.