Adam Bałdych Quartet - Sacrum Profanum - wszystkie bilety

Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

1970-01-01T01:00:00+0100
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Opis wydarzenia:

W ramach Festiwalu EMANACJE 11 sierpnia w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpi niesamowity skrzypek jazzowy Adam Bałdych wraz z zespołem. Jest to koncert promujący najnowszą płytę artysty pt. "Sacrum Profanum" nagraną wiosną tego roku. / www.emanacje.pl 

Adam Bałdych – skrzypce
Krzysztof Dys – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Adam Bałdych jest dziś jednym z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie. Zdobywca prestiżowej niemieckiej nagrody Echo Jazz - najważniejszą nagrodę niemieckiego przemysłu muzycznego. Od roku 2009 związany z prestiżowym wydawnictwem ACT. Koncertuje na całym świecie, współpracując m.in. z Iro Rantalą, Yarnem Hermanem, Larsem Danielssonem, Leszkiem Możdżerem czy NDR Big Band.
 
„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego.” pisał o nim Ulrich Olshausen na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
 
Bałdych na nowo definiuje możliwości skrzypiec. Jego kompozycje natchnione są polskim charakterem, ale nawiązują do współczesnych trendów. Bałdych przez krytyków nazywany jest jednym z najważniejszych talentów europejskiej sceny jazzowej. Publiczność ceni go za osobowość, wizerunek, świeże spojrzenie na muzykę. Wyrzucony ze szkoły muzycznej za niepoprawne zachowanie i jazzowe aspiracje parę lat później zdobywa stypendium w prestiżowym Berklee College of Music oraz kończy Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem. Już jako 15-latek potra ł urwać się ze sprawdzianu z biologii, aby wsiąść w pociąg, a wieczorem grać w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu dla 3000 osób zebranych na festiwalu Wrocław Jazz.

 Jest laureatem praktycznie wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce (JVZ Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days) oraz za granicą (Montreux Jazz Festival, London Jazz Festival, Jazz Baltica, JAK ART). Debiutował doskonale przyjętym przez krytykę albumem Magical Theatre. W roku 2012 do sklepów tra ło jego pierwsze nagranie dla wydawnictwa ACT - Adam Bałdych & The Baltic Gang. Materiał został zarejestrowany w słynnym Hansa Studio w elitarnym składzie: Lars Danielsson - kontrabas, wiolonczela, Jacob Karlzon - fortepian, Morten Lund - perkusja, Verneri Pohjola - trąbka oraz Marius Neset - saksofon. Jego kolejna płyta - także wydana dla ACT - to duet z pianistą Yaronem Hermanem, zatytułowany “The New Tradition”. Na krążku słychać przebogate inspiracje - od muzyki średniowiecznej po współczesną a muzycy udowadniają, że w formule duetu fortepian i skrzypce nie powiedziano jeszcze wcale ostatniego słowa. W tej samej wytwórni wydał również płytę „Jazz at Berlin Philharmonic IV – Accordion Night” z udziałem Adama, która jest zapisem koncertu z Filharmonii Berlińskiej. W 2015 roku ukazał się kolejny autorski krążek dla ACT Music –Adam Bałdych & Helge Lien Trio „Bridges”.
 
Najnowsza płyta artysty Sacrum Profanum miała premierę w marcu 2019 r. SACRUM PROFANUM to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej o cyny wydawniczej ACT MUSIC. SACRUM PROFANUM jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata - jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie „Miserere” Gregorio Allegriego czy utwory współczesnej awangardzistki So Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym, a jego próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno - interpretacyjnej były wręcz zabronione. Bałdych czujnie obserwując przemiany dzisiejszego świata, podejmuje to wyzwanie i tworzy nowy projekt, włączając w niego również swoje nowe kompozycje napisane specjalnie dla tego kwartetu. Po niezwykle udanych projektach „The New Tradition” z Yaronem Hermanem, „Antiphona - Psalmy Syryjskie” czy ostatnio „Brothers” z norweskim Helge Lien Trio, Bałdych tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych jak dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu ze swoim odbiorcą.https://www.youtube.com/watch?v=uSY-8vZbkY0www.emanacje.plwww.adambaldych.com
 
Ceny biletów: 20 zł - normalny 10 zł - ulgowy* * Osoby uprawnione do wejścia na wydarzenie na podstawie biletów ulgowych: uczniowie, studenci do 26 roku życia, renciści, emeryci, osoby z niepełnosprawnościami.
Inne wydarzenia
Bilety na: WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Koncert
WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Bydgoszcz - 23 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Trzebnica FLUO PARTY
Koncert
Trzebnica FLUO PARTY
Trzebnica - 23 sierpnia 2019 kup bilet od 27 zł
Bilety na: Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludowe” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludo...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Anton Batagov „Selected Letters of Sergei Rachmaninoff” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Anton Batagov „Selected Letters of Ser...
Leszno - 28 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Z LETNIM POWIEWEM
Koncert
Z LETNIM POWIEWEM
Bydgoszcz - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 20 zł
Bilety na: HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Koncert
HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Jelenia Góra - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Big Bass Bomb 2019
Koncert
Big Bass Bomb 2019
Wągrowiec - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 5 zł
Bilety na: Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaśpiewać Brechta” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaś...
Leszno - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Koncert
FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Łódź - 31 sierpnia 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.