Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

Sobota 10 sierpnia 2019 19:00
2019-08-10T19:00:00+0200
Arte dei Suonatori - Koncert kameralny
Arte dei Suonatori - Koncert kameralny Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
2019-08-10 , godz. 19:00 (Sobota) Lusławice Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
INFO

Opis wydarzenia:

Katarzyna Drogosz – fortepian
Maciej Łukaszuk – wiolonczela
Ewa Golińska – skrzypce

W programie:
Maria Szymanowska – Fantazja na fortepian
Maria Szymanowska – Serenada C-dur na wiolonczelę i fortepian
Franciszek Lessel – Wariacje a-moll na fortepian nr 2 op. 15
Franciszek Lessel – Trio E-dur na fortepian, skrzypce i wiolonczelę op. 5

Arte dei Suonatori
Jest najaktywniej działającą polską orkiestrą grającą na historycznych instrumentach. Ogromny repertuar zespołu to zbiór około 700 kompozycji, obejmujący dzieła powstałe od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, a także utwory napisane współcześnie i jemu dedykowane. Zespół ma na swoim koncie kilkaset koncertów w Polsce oraz poza granicami, w tym na takich festiwalach jak Musica Antiqua Festival van Flaanderen w Brugii, Lufthansa Festival w Londynie czy Schleswig Holstein Musik Festival w Niemczech; nagrania radiowe realizowane we współpracy z radiofoniami polskimi i zagranicznymi: Program 2 PR, BBC, Radio Duńskie DR, Radio Merkury Poznań, Radio France, Radio Bawarskie BR, Radio SWR; rejestracje telewizyjne dla stacji Mezzo i TVP oraz wielokrotnie nagradzane nagrania płytowe dla wytwórni BIS Records, Channel Classics, Alpha oraz DUX.

Katarzyna Drogosz
Pianistka specjalizująca się w grze na instrumentach historycznych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, Conservatorium van Amsterdam oraz Musikhochschule Freiburg. Studiowała dyplomację kulturalną w Collegium Civitas w Warszawie. Interesuje się zagadnieniami budowy i historii fortepianu. Tematykę tę od wielu lat upowszechnia w ramach licznych wykładów i prezentacji – w szkołach muzycznych, akademiach oraz instytucjach kultury. Jako solistka i kameralistka występuje w kraju i za granicą. Występowała m. in. na festiwalu „Kręgi Sztuki” w Cieszynie, na Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, na Festiwalu Muzyki Dawnej w Starym Sączu. Wraz z  ecistką Annie La amme i wiolonczelistką Dorotheą Schönwiese tworzy Trio La amme, z którym koncertowała m. in. na Mozartfest w Würzburgu, Forum Alte Musik w Kolonii oraz Tage Alter Musik w Herne. Jest wykładowcą na Akademiach muzycznych w Krakowie i Katowicach. Posiadała tytuł doktora sztuki. Jej koncerty transmitowały polskie i europejskie stacje radiowe, a nagrania muzyki kameralnej na instrumentach historycznych ukazały się w wydawnictwach Querstand, NIFC, CD Accord, Coviello Classics.

Maciej Łukaszuk
Wiolonczelista specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Prowadzi aktywną działalność koncertową – solową oraz kameralną – biorąc regularnie udział w wielu prestiżowych koncertach i różnorodnych festiwalach artystycznych. W swoim dorobku ma występy z większością znaczących zespołów muzyki dawnej w Polsce, m.in. z Consortium Sedinum Urszuli Stawickiej, Arte dei Suonatori czy Wrocławską Orkiestrą Barokową a także z zespołami zagranicznymi, przede wszystkim Les Ambassadeurs Alexisa Kossenki. Regularnie współpracuje z klawesynistką Lilianną Stawarz. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (studiował u prof. Andrzeja Orkisza – wiolonczela, ad. Agaty Sapiechy – Międzywydziałowe Studium Muzyki Dawnej), Akademii Muzycznej w Krakowie (pedagog ad. Teresa Kamińska – wiolonczela barokowa) oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (studia doktoranckie pod opieką prof. Marcina Zalewskiego). Na stałe współpracuje z Zespołem Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz zespołem Le Passioni dell’Anima, którego jest współzałożycielem. Wykładowca w Zakładzie Muzyki Dawnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Ewa Golińska
Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych i jako nastolatka była wielokrotnie nagradzana na konkursach skrzypcowych dla młodych wykonawców. Już na początku studiów muzyka dawna wykonywana na instrumentach historycznych znalazła się w centrum jej zainteresowań artystycznych. Zaowocowało to powołaniem do życia w 1993 roku, wspólnie z mężem Aureliuszem Golińskim, zespołu Arte dei Suonatori. Od kilkunastu lat koncentruje swoją działalność koncertową właśnie na tym zespole, z którym jako kameralistka i solistka występowała w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Nagrania płytowe z jej udziałem wielokrotnie zdobywały najwyższe nagrody krytyki muzycznej: Diapason d’Or, Gramophone Award 2003, Gramophone Editor’s Choice, Choc du Monde de la Musique, Prelude „Classical Music Awards 2009”, Month’s BBC Music Magazin choice.
 
Ceny biletów: 20 zł - normalny 10 zł - ulgowy* * Osoby uprawnione do wejścia na wydarzenie na podstawie biletów ulgowych: uczniowie, studenci do 26 roku życia, renciści, emeryci, osoby z niepełnosprawnościami.
Inne wydarzenia
Bilety na: WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Koncert
WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Bydgoszcz - 23 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Trzebnica FLUO PARTY
Koncert
Trzebnica FLUO PARTY
Trzebnica - 23 sierpnia 2019 kup bilet od 27 zł
Bilety na: Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludowe” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludo...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Anton Batagov „Selected Letters of Sergei Rachmaninoff” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Anton Batagov „Selected Letters of Ser...
Leszno - 28 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Koncert
HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Jelenia Góra - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Big Bass Bomb 2019
Koncert
Big Bass Bomb 2019
Wągrowiec - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 5 zł
Bilety na: Z LETNIM POWIEWEM
Koncert
Z LETNIM POWIEWEM
Bydgoszcz - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 20 zł
Bilety na: Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaśpiewać Brechta” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaś...
Leszno - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Koncert
FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Łódź - 31 sierpnia 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.