Organizator

Agencja Artystyczna CODA - Krystyna Pietranek - Kulis

Dane kontaktowe

Tamka 6 lok. 68
91-403 Łódź

Niedziela 10 czerwca 2018 19:00
2018-06-10T19:00:00+0200
Babę zesłał Bóg
Babę zesłał Bóg Agencja Artystyczna CODA - Krystyna Pietranek - Kulis
2018-06-10 , godz. 19:00 (Niedziela) Toruń CKK Jordanki
INFO

Opis wydarzenia:

Babę zesłał Bóg

CKK Jordanki - Toruń


Na ten temat natury kobiecej napisano całe tomy i jak dotąd nie udało się zgłębić tej kwestii. Męscy szowiniści oczywiście idą za głosem Wergiliusza, który w swoim poemacie „ENEIDA” napisał, że „niestałą i zmienną jest zawsze kobieta”, idą też za głosem św. Tomasza, który etymologię słowa femine wywiódł od  fe czyli wiara oraz mine, czyli  mniej. Twierdzą zatem jakoby kobiety były istotami mniejszej wiary, istotami niestałymi i niewiernymi.

Czy wielowiekowe współistnienie płci przeciwnych to potwierdza? Jakie wartości zawierają  się w słowie kobieta, na czym polega jej tajemnica?  Na te pytania będą się starali odpowiedzieć znakomici artyści związani z Agencją CODA, soliści łódzkiej i warszawskiej sceny muzycznej – trzy Panie a także jeden z najwybitniejszych wokalistów musicalowych, kierownik muzyczny Teatru RAMPA w Warszawie, Jakub WOCIAL  - w programie pod tytułem „Babę zesłał Bóg” zapożyczonym od piosenki autorstwa Sławomira Wolskiego, która con genialnie podkreśla paradoks współistnienia płci przeciwnych- z jednej strony kobiety w roli podrzędnej, z drugiej jako daru boskiego.

Każda z artystek zgodnie ze swoimi predyspozycjami przedstawiać będzie odmienne typy kobiet. Anna KUTKOWSKA-KASS, „Królowa Nocy” w warszawskiej premierze opery „Czarodziejski flet” Mozarta przywoła na pamięć bohaterki efektownego koloraturowego repertuaru różnych gatunków muzycznych,  Jolanta BOBRAS,  która 13 sezonów artystycznego życia poświęciła operze, bardziej będzie się koncentrować w tym koncercie na wielkich przebojach przedstawiających kobiety niezwykłe, intrygujące i niebanalne, a znana aktorka teatralna i  wokalistka Agnieszka GREINERT podjęła się ożywienia  zabaw poetycko-satyrycznych  Mariana Hemara oraz autorów Kabaretu Starszych Panów.

Solistom akompaniować będzie sekstet pracujący pod kierunkiem Adama MANIJAKA, pianisty, kompozytora i aranżera, dziekana Katedry Jazzu i Instrumentów Perkusyjnych w Akademii Muzycznej w Łodzi, złożony z instrumentalistów - solistów zaliczanych do elit muzycznych kraju w obsadzie:
Maciej ŁABECKI - skrzypce,
Jacek DELONG- klarnet i saksofony,
Krzysztof RACZYŃSKI – akordeon,
Bartosz STĘPIEŃ iAndrzej DELONG – perkusja.
Koncert ubarwi słowem prezenterka radiowa i estradowa Krystyna PIETRANEK-KULIS.

Inne wydarzenia
Bilety na: Zakończenie 66. Sezonu Artystycznego
Koncert
Zakończenie 66. Sezonu Artystycznego
Opole - 22 czerwca 2018 INFO
Bilety na: GALA OPEROWO-OPERETKOWA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU 2017/2018
Koncert
GALA OPEROWO-OPERETKOWA NA ZAKOŃCZENIE...
Gorzów Wielkopolski - 22 czerwca 2018 INFO
Bilety na: NADZWYCZAJNY SUPLEMENT
Koncert
NADZWYCZAJNY SUPLEMENT
Poznań - 22 czerwca 2018 INFO
Bilety na: MUZYKA DAWNA / {OH!} ORKIESTRA HISTORYCZNA
Koncert
MUZYKA DAWNA / {OH!} ORKIESTRA HISTORY...
Katowice - 22 czerwca 2018 INFO
Bilety na: Edyta Geppert
Koncert
Edyta Geppert
Otrębusy - 22 czerwca 2018 kup bilet od 85 zł
Bilety na: FRANCUSKA NOC
Koncert
FRANCUSKA NOC
Gdańsk - 23 czerwca 2018 kup bilet od 28 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.