Organizator

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Dane kontaktowe

Krakowska 24
45-075 Opole

Środa 24 Maj 2017 19:00
2017-05-24T19:00:00+0200
Bernard Maseli  „MaBaSo Trio”
Bernard Maseli „MaBaSo Trio” Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
2017-05-24 , godz. 19:00 (Środa) Opole Klub Muzyczny

Opis wydarzenia:

„Mabaso” to najnowszy projekt naszego najlepszego od dwóch dekad wibrafonisty elektrycznego - Bernarda Maselego.
Tworzą go kontrabasista oraz basista elektryczny Michał Barański oraz najlepszy słowacki perkusista, obecnie mieszkający w Pradze – Dano Soltis. 
Zbierając doświadczenia w zespole Walk Away, Music Painters, The Globetrotters czy wreszcie od trzech lat jako członek kwartetu amerykańskiego gitarzysty Deana Browna, Bernard postanowił stworzyć trio, które będzie realizowało jego autorską wizję elektrycznego jazzu. On sam mówi "od zawsze uważałem, że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu "wolno-szybko,cicho-głośno", że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu". Takie właśnie jest MaBaSo gdzie od strony konstrukcyjnej, aranżacyjnej i brzmieniowej muzycy wykorzystują charakterystyczne elementy elektrycznego "fusion" z mocnymi wpływami muzyki R&B, soul czy funky lecz już w warstwie harmoniczno-melodycznej i w sposobie rozgrywania partii solowych mamy do czynienia z myśleniem wywodzącym się w linii prostej z akustycznego jazzu.
W 2013 roku zespół nagrywa pierwszą płytę, która jest zapisem koncertu w katowickim klubie "Old Timers Garage" pod tytułem "Sunshine of your love". Płyta cieszy się ogromnym powodzeniem czego wyrazem są towarzyszące jej od samego początku znakomite recenzje:
"Panie i Panowie! Płyta Sunshine Of Your Love miażdży! Nie słyszałem ich dotąd na żywo, jestem sceptykiem, jeśli chodzi o płyty live, a tej płyty słuchałem przez kilka dni z rzędu! Fusion najczystszej wody: harmonie, melodyjność, improwizacje, brzmienia, time, lekkość, energia, humor!"
Jerzy Szczerbakow JazzPress 07.2014/23
 
"W tej muzyce raczej można odnaleźć młodzieńczą, niczym nieskażoną energię, która wciąż sprawia, że nie brakuje im entuzjazmu, tak bardzo potrzebnego nie tylko do tworzenia, ale nam wszystkim do życia."
Piotr Bielawski blog/natemat.pl
 
"Od lat z muzyki lidera, niezależnie od składu zespołu emanuje niezwykła pozytywna energia. Rejestracja koncertu uchwyciła wiele z tej pogody ducha, takich płyt nie powstaje w Polsce wiele. Dlatego właśnie warto poświęcić chwilę na album „Sunshine Of Your Love”. Ja swoją kopię zabieram do samochodu na wakacje." 
Rafał Garszczyński  radiojazz.fm
 
Ponieważ trio jest typowo koncertową formacją toteż ich koncerty wywołują ogromny entuzjazm publiczności a zachętą do spotkania z zespołem niech będą słowa Piotra Iwickiego z recenzji dla miesięcznika Jazz Forum:
"Gdy całość przechodzi w klimaty osadzone w basenie Karaibów jesteśmy pewni-Maseli,Barański i Soltis to koncertowe zwierzęta".     
           
Autor zdjęcia –Waldemar Burcek
Inne wydarzenia
Bilety na: PAT METHENY
Koncert
PAT METHENY
Poznań - 15 Maj 2017 INFO
Bilety na: Perfect
Koncert
Perfect
Białystok - 28 Kwiecień 2017 KUP BILET
Bilety na: Another Pink Floyd
Koncert
Another Pink Floyd
Nowy Sącz - 28 Kwiecień 2017 KUP BILET
Bilety na: Maciej Maleńczuk Solo
Koncert
Maciej Maleńczuk Solo
Olsztyn - 28 Kwiecień 2017 KUP BILET
Bilety na: ANKE HELFRICH TRIO / KATOWICE JAZZART FESTIVAL
Koncert
ANKE HELFRICH TRIO / KATOWICE JAZZART...
Katowice - 28 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Lisa Hannigan
Koncert
Lisa Hannigan
Warszawa - 28 Kwiecień 2017 KUP BILET
Bilety na: Old Breakout
Koncert
Old Breakout
Łódź - 28 Kwiecień 2017 KUP BILET od 50 zł
Bilety na: Meshell Ndegeocello
Koncert
Meshell Ndegeocello
Wrocław - 28 Kwiecień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.