Chopin nad wodami Motławy '20 -Daniel Ziomko

Daniel Ziomko Program: Joseph Haydn - Sonata Es-dur Hob. XVI:52Fryderyk Chopin - 2 Polonezy op. 26Robert Schumann - Etiudy Symfoniczne op. 13Bilet rodzinny - 55 złCena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie) Urodził się w Stargardzie. Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu mgr Ewy Loba-Diakité oraz mgr Żanety Bartosiewicz ukończył z wyróżnieniem w rodzinnym mieście, zaś studia II stopnia w klasie for
Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M" Ołowianka 1 80-614 Gdańsk

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Niedziela 12 lipca 2020 20:30
2020-07-12T20:30:00+0200
Chopin nad wodami Motławy '20 -Daniel Ziomko
Chopin nad wodami Motławy '20 -Daniel Ziomko Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2020-07-12 , godz. 20:30 (Niedziela) Gdańsk Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M"

Opis wydarzenia:

Daniel Ziomko 
Program: 
Joseph Haydn - Sonata Es-dur Hob. XVI:52
Fryderyk Chopin - 2 Polonezy op. 26
Robert Schumann - Etiudy Symfoniczne op. 13
Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie) 
Urodził się w Stargardzie. Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu mgr Ewy Loba-Diakité oraz mgr Żanety Bartosiewicz ukończył z wyróżnieniem w rodzinnym mieście, zaś studia II stopnia w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w 2018 roku). Swoją edukację kontynuuje na studiach III stopnia w gdańskiej uczelni. Do jego najważniejszych osiągnięć należą:• II nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (Żagań 2010),• III nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (Płock 2013),• I nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Szczecin 2013),• III nagroda na XI Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Chopinowskie Interpretacje Młodych (Konin-Żychlin 2014),• I nagroda w VII Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti – Città di Treviso (Treviso 2015),• tytuł laureata Estrady Młodych podczas 50. Festiwalu Pianistyki Polskiej (Słupsk 2016).• finalista 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (Katowice, 2016)• Grand Prix podczas International Music Competition „With Music Through Europe” (Wilno, Litwa)• VI nagroda podczas 49. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (Warszawa 2018)Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją EwyStrusińskiej. Koncertował w takich miejscach jak Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Bałtycka. Wystąpił również z recitalem w Łazienkach Królewskich pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Warszawie. Bierze czynny udział jako pianista-kameralista. Występuje w trio fortepianowym otrzymując nagrody na międzynarodowych konkursach i zaproszenia do udziału w festiwalach wkraju i za granicą. W marcu 2018 roku wystąpił na „Koncercie Najlepszych Dyplomantów” z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Zygmunta Rycherta. Uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez takich pedagogów jak: Jarosław Drzewiecki,Bernd Goetzke, Stanislav Ioudenitch, Andrzej Jasiński, Ivan Klánský, Viera Nosina, Piotr Paleczny, Alexander Peskanov, Graham Scott, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich odbywających się w ramach 71. i 74. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Od 2011 roku jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Stargardu, oraz kilkukrotnym laureatem stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Inne wydarzenia
Bilety na: MORBUS
Koncert
MORBUS
Gołdap - 11 lipca 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: CUMBANCHEROS BAND
Koncert
CUMBANCHEROS BAND
Wągrowiec - 11 lipca 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: BANG ON BLUES
Koncert
BANG ON BLUES
Gołdap - 12 lipca 2020 kup bilet od 20 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.