Chopin nad wodami Motławy '20 - Mikołaj Sikała

Mikołaj SikałaProgram: Franz Schubert/Franz Liszt – Fischermädchen oraz Liebesbotschaft z cyklu Schwanengesang (Łabędzi śpiew)Fryderyk Chopin – Ballada g-moll op. 23Maurice Ravel – Une barque sur l’ocean (Barka na oceanie) z cyklu Miroirs (Zwierciadła)Johann Strauss/Alfred Grünfeld - Soirée de Vienne, Paraphrase on Fledermaus (Wieczór wiedeński, parafraza nt. z Zemsty nietoperza) op. 56Sergiusz Prokofiew – Sonata A-dur nr 6 op. 82 (I. Allegro moderato, II. Allegretto, I
Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M" Ołowianka 1 80-614 Gdańsk

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Poniedziałek 13 lipca 2020 20:30
2020-07-13T20:30:00+0200
Chopin nad wodami Motławy '20 - Mikołaj Sikała
Chopin nad wodami Motławy '20 - Mikołaj Sikała Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2020-07-13 , godz. 20:30 (Poniedziałek) Gdańsk Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M"

Opis wydarzenia:

Mikołaj Sikała
Program: 
Franz Schubert/Franz Liszt – Fischermädchen oraz Liebesbotschaft z cyklu Schwanengesang (Łabędzi śpiew)
Fryderyk Chopin – Ballada g-moll op. 23
Maurice Ravel – Une barque sur l’ocean (Barka na oceanie) z cyklu Miroirs (Zwierciadła)
Johann Strauss/Alfred Grünfeld - Soirée de Vienne, Paraphrase on Fledermaus (Wieczór wiedeński, parafraza nt. z Zemsty nietoperza) op. 56
Sergiusz Prokofiew – Sonata A-dur nr 6 op. 82 (I. Allegro moderato, II. Allegretto, III. Tempo di valzer lentissimo, IV. Vivace)
Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu dra Kordiana Góry oraz w klasie kameralistyki dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej i mgr Bożeny Szull-Talar. Zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie ukończył z wyróżnieniem, obecnie zaś kontynuuje naukę na stopniu doktoranckim w klasie fortepianu dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Jest również absolwentem klasy fortepianu PSM I i II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kształcił się pod kierunkiem mgr Alicji Michowskiej oraz mgr Małgorzaty Stożyńskiej. Występował w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Czechy) jako solista oraz kameralista m.in. w duecie fortepianowym z Adamem Piórkowskim oraz w duecie z wiolonczelistą Maciejem Kułakowskim.
Zdobywca nagród i wyróżnień, w tym m.in. I nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz I nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Suzany Szörenyi w Bukareszcie (2016), II nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Orbetello (Włochy, 2018), III nagrody w 48. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (2017), III nagrody w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Weronie (2019), III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Euregio Piano Award w Geilenkirchen (2018), II nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz II nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2015), I nagrody w kategorii „zespół kameralny” w XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2015), III nagrody w kat. „duet fortepianowy” w XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2014), I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Goerlitz/Zgorzelcu (2011), II nagrody w I Gdańskim Konkursie Pianistów Kameralistów (2016), Nagrody Specjalnej dla najlepszego akompaniatora, studenta uczelni muzycznej w X Konkursie Muzyki XX i XXI wieku Dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (2014) oraz wyróżnień w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie i w III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szymanowski In memoriam w Warszawie (2011).
W lutym 2017 roku został laureatem Konkursu o Stypendium Fundacji Yamaha w Łodzi. Otrzymał również tytuł laureata „Estrady Młodych” 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej, na którym przyznano mu także dwie nagrody specjalne – nagrodę im. Jerzego Waldorffa oraz nagrodę Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (2015). We wrześniu 2018 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Katowicach, natomiast w lutym 2019 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Juries in Competition w Salzburgu.
Inne wydarzenia
Bilety na: MORBUS
Koncert
MORBUS
Gołdap - 11 lipca 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: CUMBANCHEROS BAND
Koncert
CUMBANCHEROS BAND
Wągrowiec - 11 lipca 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: BANG ON BLUES
Koncert
BANG ON BLUES
Gołdap - 12 lipca 2020 kup bilet od 20 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.