Chopin nad wodami Motławy'20 - Paweł Rydel

Program: Fryderyk Chopin - Ballada As-dur op. 47Johannes Brahms - 4 Ballady op. 10Juliusz Zarębski - Ballada g-moll op. 18Fryderyk Chopin - Ballada g-moll op. 23Bilet rodzinny - 55 złCena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)  Gdański pianista wykształcony w rodzinnym mieście pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Waldemara Wojtala. Jest profesorem i kierownikiem Katedry Fortepianu gdańskiej Akademii Muzycznej. W tr
Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M" Ołowianka 1 80-614 Gdańsk

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Piątek 24 lipca 2020 20:30
2020-07-24T20:30:00+0200
Chopin nad wodami Motławy'20 - Paweł Rydel
Chopin nad wodami Motławy'20 - Paweł Rydel Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2020-07-24 , godz. 20:30 (Piątek) Gdańsk Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M"

Opis wydarzenia:

Program: 
Fryderyk Chopin - Ballada As-dur op. 47
Johannes Brahms - 4 Ballady op. 10
Juliusz Zarębski - Ballada g-moll op. 18
Fryderyk Chopin - Ballada g-moll op. 23
Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie) 
 
Gdański pianista wykształcony w rodzinnym mieście pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Waldemara Wojtala. Jest profesorem i kierownikiem Katedry Fortepianu gdańskiej Akademii Muzycznej. W trakcie i po ukończeniu studiów doskonalił swe umiejętności na wielu kur-sach pianistycznych solowych i muzyki kameralnej, pracując pod kierunkiem takich profesorów, jak: Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Jean-Paul Sevilla, Andrzej Tatarski (w zakresie kameralistyki także Jadwiga Kaliszewska, Mark Lubotsky, Henry Meyer, Marek Moś i Maria Szwajger-Kułakowska). Jest laureatem najwyższych nagród w konkursach pianistycznych i kameralnych, m.in.: I Ogólnopol-skiego Konkursu o Stypendia im. F. Liszta we Wrocławiu (1991), III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (1994), I Konkursu Muzyki Kameralnej w Zakopanem w r. 1998 (ze skrzypkiem A. Kacprzakiem) oraz nagrody Jury na Konkursie Pianistycz-nym w Bremen (Niemcy) w 1999 r. Prowadzi regularną działalność koncertową jako solista i kame-ralista, występując w wielu miejscach w Polsce i innych krajach Europy (m.in. Rosja, Niemcy, Nor-wegia, Ukraina, Włochy).
Jego zainteresowania artystyczne obejmują przede wszystkim muzykę XIX i XX w., w tym szcze-gólnie twórczość R. Maciejewskiego i O. Messiaena, choć pianista nie stroni także od muzyki epok wcześniejszych. Jego wykonanie fragmentów „Vingt Regards...” O. Messiaena było podstawą filmu Joanny Malinowskiej „Dwadzieścia spojrzeń”.
Jest niestrudzonym propagatorem muzyki polskiej, jako jeden z bardzo nielicznych pianistów ma w swoim repertuarze takie dzieła jak: Koncert fortepianowy d-moll op. 60 „Słowiański” F. Nowowiejskiego, czy Partitę, Mazurki, Sonatinę i Etiudę W. Żuławskiego. Nagrał kilka płyt z muzyką polską, m.in. pierwsze rejestracje fonograficzne Sonat na klarnet i fortepian W. Friemanna i S. Kisielewskiego oraz transkrypcje utworów F. Chopina, J. Zarębskiego, I.J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego, A. Zarzyckiego na klarnet i fortepian z klarnecistą Karolem Respondkiem.
Inne wydarzenia
Bilety na: MORBUS
Koncert
MORBUS
Gołdap - 11 lipca 2020 kup bilet od 10 zł
Bilety na: CUMBANCHEROS BAND
Koncert
CUMBANCHEROS BAND
Wągrowiec - 11 lipca 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: BANG ON BLUES
Koncert
BANG ON BLUES
Gołdap - 12 lipca 2020 kup bilet od 20 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.