Organizator

Teatr Ósmego Dnia

Dane kontaktowe

Franciszka Ratajczaka 44
61-728 Poznań

Sobota 21 Październik 2017 19:00
2017-10-21T19:00:00+0200
CSOMA Cinematic Ontario / TRACTATUS
CSOMA Cinematic Ontario / TRACTATUS Teatr Ósmego Dnia
2017-10-21 , godz. 19:00 (Sobota) Poznań Sala Czarna

Opis wydarzenia:

Spektakl CSOMA Cinematic Oratorio, przygotowany specjalnie na tę okazję wspólnie z zespołem TEATRU ÓSMEGO DNIA. Gawędziarzem będzie Ewa Wójciak, a narratorem Tadeusz Janiszewski. Po Oratorium, w drugiej części zabrzmi klasyczny już utwór Szemző, ciągle ewoluujący TRACTATUS, z tekstami Ludwiga Wittgensteina i fragmentami filmów  Pétera Forgácsa.

Narrator formacji Tibor Szemző gra na fletach, Mihály Huszár na kontrabasie i gitarze basowej, śpiew i instrumenty klawiszowe – Zoltán Mizsei, altówka oraz instrumenty perkusyjne - Ágoston Szabó Sipos, inżyner dźwięku – Zoltán Regenye, kierownik produkcji – Wojtek Kriston.


Tibor Szemző jest jednym z najznakomitszych kompozytorów muzyki współczesnej na Węgrzech, na którego twórczość w równej mierze wpłynęła awangarda jak i muzyka ambient i minimalistyczna. Wielostronne zainteresowania doprowadziły go zbiegu różnych gatunków. Ten wszechstronny twórca oprócz komponowania zasłynął z performansów, filmów i instlacji. Szemző pasjonuje się głosem ludzkim i muzyką instrumentalną oraz dopasowywaniem filmów, a ważnym elementem jego muzyki jest narracja i materia muzyczno-filmowa składająca się z oddzielnych warstw, „layerów“. Właśnie to rozwarstwienie jest faktycznym znakiem rozpoznawczym artysty, które najpełniej widać w opus magnum dotychczasowej twórczości, w filmie „Gość życia“ oraz w powstałym na jego podstawie spektaklu Csoma Cinematic Oratorio, który zostanie zaprezentowany w Poznaniu.
Inne wydarzenia
Bilety na: Ich Troje
Koncert
Ich Troje
Poznań - 11 Listopad 2017 KUP BILET od 79 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.