Organizator

Klub Blue Note

Dane kontaktowe

Kościuszki 79
61-891 Poznań
Telefon: 61 851 04 08

Środa 27 marca 2019 20:00
2019-03-27T20:00:00+0100
Cudzesy: Trzy po trzy oraz Klub Szyderców Bis
Cudzesy: Trzy po trzy oraz Klub Szyderców Bis Klub Blue Note
2019-03-27 , godz. 20:00 (Środa) Poznań Blue Note Jazz Club

Opis wydarzenia:

Cykl podwójnych koncertów pod nazwą "Cudzesy" to inicjatywa Czarka Bery – lidera Wolnego Elektronu i Gitarsi.pl. Będzie to już piąty koncert z tej serii.

Idea polega na prezentowaniu dwóch wykonawców grających muzykę autorską z polskimi tekstami. Wykonawcy są równorzędni – żaden nie jest supportem ani daniem głównym koncertu. Kolejność jest losowana, a wykonawcy grają na scenie naprzemiennie po dwa sety bez żadnych przerw. Dodatkowo każdy z zespołów wykonuje jako niespodziankę jeden numer tej drugiej kapeli.

Zespół Trzy po Trzy – one trzy i ich trzech. Trzy różne głosy, trzy instrumenty. Bliska jest im kraina łagodności, choć bez lęku sięgają również po mocniejsze brzmienia. Niezmiennie jednak wybierają akcent na słowo, które ma ze sobą coś nieść. W tym celu prócz autorskich tekstów wertują tomiki i szperają po antykwariatach, często sięgają po teksty literackie, do których tworzą muzykę. W efekcie, ze sceny usłyszeć można teksty Tadeusza Nowaka, Juliana Tuwima, Osipa Mandelsztama, Haliny Poświatowskiej. Poznali się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przy Studio Teatralnym Próby. Tam się polubili, tam często wracają, m.in. po to, by grać na zamkowych scenach.

Klub Szyderców Bis to poznański kabaret, nawiązujący stylistyką do kabaretów międzywojnia. Specjalizują się w piosence, a jego twórcy wielokrotnie odnosili sukcesy w dziedzinie piosenki literackiej. Do Szyderców należą: Dominika Dobrosielska (wokalistka), Krzysztof Dziuba (aktor, wokalista), Przemek Mazurek (autor scenariuszy, kompozytor, autor tekstów i wykonawca) oraz Bartłomiej Brede (poeta, konferansjer). Działając od 2015 r. dali się poznać zarówno poznańskiej publiczności (m.in. na koncertach z cyklu Śpiewamy Polskie Piosenki i Wieczorach z Piosenką Nieobojętną), jak i ogólnopolskiej (udział i nagrody na festiwalach: PAKA 2018, OSPA 2017 i 2018). Jesienią 2018 r. miała miejsce premiera ich drugie spektaklu pt. "Zielony Batalionik, czyli kabaret na froncie", nawiązującego do twórczości pierwszych polskich kabaretów.

Bilety:
30 zł
Inne wydarzenia
Bilety na: Środa Młodych / Koncert studentów Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej w Katowicach
Koncert
Środa Młodych / Koncert studentów Kate...
Katowice - 20 marca 2019 INFO
Bilety na: ,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów
Koncert
,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów" - k...
Poznań - 20 marca 2019 INFO
Bilety na: Koncert Symfoniczny 22.03.19
Koncert
Koncert Symfoniczny 22.03.19
Łódź - 22 marca 2019 INFO
Bilety na: CZESŁAW ŚPIEWA
Koncert
CZESŁAW ŚPIEWA
Koziegłowy - 22 marca 2019 kup bilet od 45 zł
Bilety na: DŹWIĘKOWE IMPRESJE
Koncert
DŹWIĘKOWE IMPRESJE
Jelenia Góra - 22 marca 2019 kup bilet od 25 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.