Czerwie - Muzyka na żywo do Chaplina

To będzie gratka dla miłośników koncertów oraz kina niemego! Zespół „Czerwie” zagra na żywo do filmu „Brzdąc” Chaplina. Zapraszamy 25 lutego o godz. 19.00 do kina „Halszka”. - Cieszymy się z możliwości otwarcia kina. Wiem, że poza filmami nasza publiczność jest bardzo spragniona koncertów. Tych nie możemy jeszcze zrobić, dlatego proponujemy Państwu pokaz klasyki kina niemego z porywającą muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie”. Mam nadzieję, że po tej długiej
Organizator

Szamotulski Ośrodek Kultury Instytucja Kultury

Kino Halszka Dworcowa 7 64-500 Szamotuły

Dane kontaktowe

ul. Dworcowa 43
64-500 Szamotuły

Czwartek 25 lutego 2021 19:00
2021-02-25T19:00:00+0100
Czerwie - Muzyka na żywo do Chaplina
Czerwie - Muzyka na żywo do Chaplina Szamotulski Ośrodek Kultury Instytucja Kultury
2021-02-25 , godz. 19:00 (Czwartek) Szamotuły Kino Halszka

Opis wydarzenia:

To będzie gratka dla miłośników koncertów oraz kina niemego! Zespół „Czerwie” zagra na żywo do filmu „Brzdąc” Chaplina. Zapraszamy 25 lutego o godz. 19.00 do kina „Halszka”.
- Cieszymy się z możliwości otwarcia kina. Wiem, że poza filmami nasza publiczność jest bardzo spragniona koncertów. Tych nie możemy jeszcze zrobić, dlatego proponujemy Państwu pokaz klasyki kina niemego z porywającą muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie”. Mam nadzieję, że po tej długiej przerwie od koncertów zapełnicie Państwo salę. Dokładnie połowę sali, bo na tyle pozwalają obecne obostrzenia. Zadbamy oczywiście o dobre warunki sanitarne, łącznie z bardzo skuteczną metodą dezynfekcji sali przed wydarzeniem poprzez zamgławianie kwasem podchlorawym - mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
„Brzdąc” z 1921 r. to jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina – reżysera i aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca – podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana.
„Czerwie” to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Są twórcami m.in muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspianskiego (Teatr Powszechny w Warszawie). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. Grupa otwierała 24 „Wiosnę filmową” w Budapeszcie i zagrała na prestiżowym „Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum”.
Bilety do nabycia w kasach ośrodka i kina oraz online na stronie ośrodka.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: SIŁA BEETHOVENA
Koncert
SIŁA BEETHOVENA
Jelenia Góra - 26 lutego 2021 INFO
Bilety na: Koncert Symfoniczny Z MIŁOŚCIĄ O MIŁOŚCI
Koncert
Koncert Symfoniczny Z MIŁOŚCIĄ O MIŁOŚ...
Wałbrzych - 26 lutego 2021 INFO
Bilety na: Koncert symfoniczny 26.02.21
Koncert
Koncert symfoniczny 26.02.21
Łódź - 26 lutego 2021 INFO
Bilety na: Camerata Silesia / Vasks i Liszt
Koncert
Camerata Silesia / Vasks i Liszt
Katowice - 27 lutego 2021 INFO
Bilety na: Kathia
Koncert
Kathia
Ostrzeszów - 27 lutego 2021 kup bilet od 21 zł
Bilety na: BALET O KAWIE KONCERT FAMILIJNY
Koncert
BALET O KAWIE KONCERT FAMILIJNY
Gorzów Wielkopolski - 28 lutego 2021 kup bilet od 15 zł
Bilety na: 12 Tenorów & Gwiazdy
Koncert
12 Tenorów & Gwiazdy
Katowice - 28 lutego 2021 INFO
Bilety na: Jazzpospolita: Przypływ
Koncert
Jazzpospolita: Przypływ
Poznań - 28 lutego 2021 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.