Organizator

Era Jazzu

Dane kontaktowe


Piątek 12 kwietnia 2019 20:00
2019-04-12T20:00:00+0200
ERA JAZZU: AFROÏSTIC  Trio – Afro Roots & Funky Jazz
ERA JAZZU: AFROÏSTIC Trio – Afro Roots & Funky Jazz Era Jazzu
2019-04-12 , godz. 20:00 (Piątek) Poznań Blue Note Jazz Club
INFO

Opis wydarzenia:

AFROÏSTIC Trio to zespół kreatywnych i artystycznych osobowości. Senegalski wirtuoz gitary i charyzmatyczny wokalista Herve Samb, amerykański basista Reggie Washington oraz mistrz instrumentów perkusyjnych Ulri Yul Edorh. Niezwykłe, funkowe i afrykańskie brzmienie jazzu w rozbudowanej skomplikowanymi fakturami zabawie wraz z oczywistym odniesieniem do tradycji oraz stylistyki nowoczesnego funky i współczesnego jazzu.
 
„ Jeśli jest nurt muzyki, dla którego termin wielokulturowość jest najbardziej adekwatny, to jest nim z pewnością dzisiejszy jazz – rekomenduje koncert AFROÏSTIC  Trio, Dionizy Piatkowski, etnograf i szef Ery Jazzu. Owe ‘jazzowe multi-kulti” wymyka się często tradycyjnej ortodoksji jazzu, ale jest najczęściej niezwykle interesującym i ważnym połączeniem tego, co w tej muzyce najprawdziwsze - czyli rytmom Afryki, funkowym brzmieniom oraz  groove-jazzowej, impulsywnej improwizacji”.

Liderem AFROÏSTIC Trio jest wybitny amerykański basista REGGIE WASHINGTON, współtwórca nagrań i koncertów Branforda Marsalisa, Steve’a Colemana, Lestera Bowie i Ronalda Shanon Jacksona. Nazwisko amerykańskiego muzyka pojawia się na blisko dwustu albumach zrealizowanych z najważniejszymi dzisiejszego jazzu i muzyki rozrywkowej. Reggie Washington to nadworny muzyk zespołów  gwiazd (od Ravi Coltrane’a i Cassandry Wilson po George Duke’a, Ala Jarreau, Erykah Badu, The Roots i Billy Joela). Basista realizuje także swoje autorskie pomysły we własnych zespołach. Takim jest najnowszy projekt AFROÏSTIC Trio, gdzie potwierdza swą doskonałą technikę, szacunek do jazzowej,  bluesowej i funkowej tradycji a nade wszystko  syntezę swojej muzyki z kulturą afrykańską.

Urodzony w Senegalu, gitarzysta, kompozytor i wokalista  HERVE SAMB zafascynowany tradycyjnymi rytmami swojego dziedzictwa i specyficznym połączeniem muzyki afrykańskiej z  amerykańska pop-music postanowił tworzyć własne brzmienie. Zaczął niezwykle ambitnie, od jazzowego kwintetu, który  wkrótce stal się lokalną sensacją w Senegalu i formacją, która otwierała  afrykańskie koncerty takich sław jak Lucky Peterson i McCoy Tyner. Muzycznie elokwentny gitarzysta zwrócił na siebie uwagę europejskich gwiazd jazzu i wnet znalazł się  w zespołach takich muzyków, jak David Murray, Reggie Washington, Pharoah Sanders, Meshell Ndegeocello i charyzmatycznymi wokalistkami : Lisą Simone (córką legendarnej Niny Simone) oraz Somi -  amerykańską wokalistką jazzową.

Mistrzem perkusji w AFROÏSTIC Trio jest  Ulri Yul Edorh – niezwykle kreatywny artysta z afrykańskiego Benin-Togo, który w Marsylii zdobył muzyczne wykształcenie  (absolwent jazzowej perkusji Marseille Conservatory ). Doskonały muzyk chętnie zapraszany jest przez czołowych artystów, takich jak Steve Coleman, Bobby Sparks, Reggie Washington, Lyle Workman, Roy Hargrove. Perkusista jest także uznanym producentem nagrań oraz koncertów Lizy Simone, Asa oraz projektów realizowanych wraz z Reggie’m Washingtonem. Jak sam określa w muzyce AFROÏSTIC Trio odnalazł  swój kolor, który koncertom  daje „ atmosferę pop-soul, rockowej energii, otwarcia na jazz, hip-hop, funky oraz modny electro-jazzu, nie  wspominając o sporej dawce afrykańskich przypraw".

Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.  / Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań.

Era Jazzu : Aquanet Jazz Festival –  AFROÏSTIC Trio
12.04. 2019, godz.19.oo – Blue Note Poznań
Bilety :100/80 -  Bilety 24,  CIM, Blue Note

Więcej: www.jazz.pl
Inne wydarzenia
Bilety na: WIWAT MONIUSZKO
Koncert
WIWAT MONIUSZKO
Jelenia Góra - 24 kwietnia 2019 kup bilet od 10 zł
Bilety na: Środa Młodych / Duo Kociuban/Maximov
Koncert
Środa Młodych / Duo Kociuban/Maximov
Katowice - 24 kwietnia 2019 INFO
Bilety na: Osiecka po męsku
Koncert
Osiecka po męsku
Łódź - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 14 zł
Bilety na: Recital fortepianowy 25.04.2019 g. 19:00
Koncert
Recital fortepianowy 25.04.2019 g. 19:00
Warszawa - 25 kwietnia 2019 INFO
Bilety na: TGD Wielka Moc
Koncert
TGD Wielka Moc
Poznań - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 79 zł
Bilety na: COMA
Koncert
COMA
Łódź - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 55 zł
Bilety na: NOSPR kameralnie
Koncert
NOSPR kameralnie
Katowice - 25 kwietnia 2019 kup bilet od 11 zł
Bilety na: Siesta Festival 2019-Noce Fado Marco Rodrigues
Koncert
Siesta Festival 2019-Noce Fado Marco R...
Gdańsk - 25 kwietnia 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.