Organizator

Era Jazzu

Dane kontaktowe


Niedziela 9 Kwiecień 2017 19:00
2017-04-09T19:00:00+0200
ERA JAZZU – PATRICIA BARBER – Aquanet Jazz Festival
ERA JAZZU – PATRICIA BARBER – Aquanet Jazz Festival Era Jazzu
2017-04-09 , godz. 19:00 (Niedziela) Poznań Aula Uniwersytecka w Poznaniu

Opis wydarzenia:

PATRICIA BARBER Trio -  Aquanet Jazz Festival

 

9 kwietnia 2017, Aula UAM - Poznań, godz.19.oo
                           
                       
„ Amerykańska pianistka i wokalistka Patricia Barber cieszy się w Polsce ogromną popularnością oraz sporym uznaniem – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. Pojawia się na europejskich estradach okazjonalnie, konsekwentnie budując swoją artystyczna reputację głownie w USA. Od 1994 roku jest rezydentką najsłynniejszego chicagowskiego klubu Green Mill a jej poniedziałkowe koncerty od ponad dwóch dekad ściągają komplet publiczności. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała się w poznańskiej aul UAM w 1996 roku wzbudzając ogromny zachwyt  dla swojej sztuki i artystycznej charyzmy. Jej koncerty w ramach Ery Jazzu w 2001 roku określono sensacyjnymi wydarzeniami artystycznymi i  także w aureoli gwiazdy Patricia Barber postrzegana jest na wszystkich estradach świata. Uznawana jest za najciekawszą pianistkę i wokalistkę jazzowego pokolenia i najczęściej  porównywana jest z Dianą Krall. Jest przy tym zdecydowanie mniej komercyjna i niezwykle mocno osadzona w jazzowej tradycji ”.

Patricia Barber  wraz z wydaniem płyty „Cafe Blue”  staje się  sensacją jazzowej sceny w USA: nagrania prezentowane są w wielu ( nie tylko jazzowych) stacjach radiowych Ameryki, magazyn Down Beat honoruje artystkę kolejnymi nagrodami ( „ najlepsza wokalistka –debiutantka jazzu”),  zaś w ankiecie magazynu CD Review  album „ Cafe Blue ”  włączono do dziesiątki najwybitniejszych nagrań wokalnego jazzu.  Od 1994 roku Patricia Barber ( solo lub z autorskim trio ) koncertuje każdego tygodnia w legendarnym ( założonym przez Al Capone’a) chicagowskim Green Mill Club. Takie wyróżnienie staje się oczywistą nominacją do elity amerykańskiego jazzu. Kolejne albumy („ Modern Cool”, „Companion”, „Nightclub”, „ Verse”)  potwierdzają klasę pianistki, wokalistki i kompozytorki. Koncerty stają się ciekawymi, przemyślanymi recitalami a zespoły Patricii Barber ( głównie trio lub kwartety) atrakcją festiwali i prestiżowych sal Ameryki i Europy.

Najnowszy projekt „ Smash” pianistka zrealizowała dla prestiżowej Concord Records,  dołączając do elity dzisiejszego, amerykańskiego jazzu. Wybitna amerykańska artystka prezentuje się w potrójnej roli pianistki, wokalistki i kompozytorki. Jazz najwyższej próby, świetnie zaaranżowany i fenomenalnie nagrany przez Jima Andersona, znakomitego inżyniera dźwięku, który rozpoczął współpracę z Barber w 1994 roku od "Cafe Blue" - albumu będącego fonograficznym arcydziełem . Po tym nagraniu, Patricię Barber okrzyknięto „ Królową Odsłuchów” honorując jej nieskazitelną dbałość o jakość muzyki i dźwięku.

„ Lata 90-te należą do jazzowo-bluesowej Cassandry Wilson, klasycznie jazzowej Diana Krall i charyzmatycznej Patricii Barber – rekomenduje koncert Dionizy Piątkowski. To artystka z Chicago jest jedną z ikon jazzowej wokalistyki: jej znakomite teksty, będące często celnym komentarzem do współczesności są dowodem, że muzyka jazzowa to nie tylko rozrywka, to nadal poważna  sztuka zaangażowana. Patricia Barber realizuje swoje albumy gównie w oparciu o własne, utrzymane w klimacie dobrego, spokojnego, przemyślanego jazzu  kompozycje. Szuka w nich odniesień do jazzowej, swingowej tradycji, do poszanowanie swingu i melodyki nowoczesnej pianistyki. Sporo w jej muzyce melancholii, jazzowej liryki oraz niezwykłej subtelności. Koncerty stają się zatem nie tylko rodzajem autorskiej prezentacji oraz kunsztu kompozytorskiego, wirtuozerii pianistycznej i ciekawej wokalistyki, ale przede wszystkim budowaniem artystycznego , nonkonformistycznego nastroju.”


Kupuj bilety wygodnie - Bilety24.pl 


 

www.jazz.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: Voo Voo
Koncert
Voo Voo
Łódź - 30 Marzec 2017 KUP BILET od 45 zł
Bilety na: Agnieszka Chylińska - Forever Child Tour
Koncert
Agnieszka Chylińska - Forever Child To...
Warszawa - 31 Marzec 2017 INFO
Bilety na: Anna Maria Jopek MINIONE // Katowice
Koncert
Anna Maria Jopek MINIONE // Katowice
Katowice - 08 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: ANIA DĄBROWSKA // Poznań - WYPRZEDANY
Koncert
ANIA DĄBROWSKA // Poznań - WYPRZEDANY
Poznań - 08 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Habakuk, Beniamin
Koncert
Habakuk, Beniamin
Tychy - 24 Marzec 2017 KUP BILET
Bilety na: Acid Drinkers
Koncert
Acid Drinkers
Rzeszów - 24 Marzec 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.