ETHNO PORT 2018 - Sirventés (Francja) - wszystkie bilety

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

2018-06-10T21:30:00+0200
ETHNO PORT 2018 - Sirventés (Francja) Centrum Kultury ZAMEK
2018-06-10, godz. 21:30 (Niedziela) Poznań Dziedziniec Zamkowy

Opis wydarzenia:

Manu Théron znany jest ethnoportowej publiczności z zespołu Lo Cor de la Plana, który gościł na festiwalu przed dwoma laty. Podczas tegorocznej edycji artysta podejmie kolejną wyprawę w przeszłość. Celem jest ponownie średniowieczna twórczość trubadurów z Oksytanii, regionu leżącego na południu Francji, u podnóży Pirenejów.
 
W czasach wypraw krzyżowych, wzmożonych ruchów religijnych oraz walk cesarstwa i papiestwa o przywództwo w Europie śpiewający dotychczas głównie o miłości trubadurzy przesunęli punkt ciężkości swojego przekazu poetyckiego. Zaczęli tworzyć teksty satyryczne opisujące okrucieństwo i nieroztropność możnowładców, ośmieszające instytucje religijne, poufale odnoszące się nawet do samego Boga. Swoją poezję łączyli z istniejącymi, znanymi melodiami i prezentowali podczas dworskich biesiad. Tak w połowie XII wieku narodziły się pieśni z gatunku sirventés.
 
Manu Théron zaprosił do współpracy dwóch znakomitych muzyków – Grégorego Dargenta, grającego na arabskim oud oraz Etienna Gruel, wirtuoza instrumentów perkusyjnych. Artyści świetnie rozumieją się na scenie i są bardzo przekonujący w ożywianiu ducha średniowiecznych protest songów. Takich trubadurów trudno dziś znależć.
Inne wydarzenia
Bilety na: KORTEZ
Koncert
KORTEZ
Koszalin - 23 maja 2018 INFO
Bilety na: KOLORY TANGA
Koncert
KOLORY TANGA
Jelenia Góra - 24 maja 2018 kup bilet od 40 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.