Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Piątek 8 czerwca 2018 17:00
2018-06-08T17:00:00+0200
ETHNO PORT 2018 - WoWaKin (Polska)
ETHNO PORT 2018 - WoWaKin (Polska) Centrum Kultury ZAMEK
2018-06-08 , godz. 17:00 (Piątek) Poznań Sala Wielka CK Zamek

Opis wydarzenia:

Powstały w 2016 roku WoWaKin to jeden z najciekawszych zespołów grających muzykę „spoza miasta” w jej najświeższej odsłonie. Został założony przez kompozytora i gitarzystę jazzowego Bartłomieja Woźniaka, akordeonistę Mateusza Wachowiaka oraz wokalistkę, skrzypaczkę i aktorkę Paulę Kinaszewską. Twórczość tercetu wyróżnia naturalność, szczerość i swoboda improwizacji oraz niebanalne podejście do tradycji.
Wykonywane przez nich mazurki, obery i kujawiaki pochodzą od największych mistrzów ludowego „nizinnego grania”, takich jak Piotr Gaca czy Tadeusz Jedynak. Muzycy z WoWaKinu wybierają z tych utworów najbardziej powykręcane melodie i ciekawe, z dużą dawką humoru teksty, a następnie ze szczerą radością dzielą się nimi ze słuchaczami.
Wcześniejsze muzyczne doświadczenia członków zespołu sprawiają, że potrafią spojrzeć na wiejskie granie z szerszej perspektywy. Szukają w nim miejsc, które da się oryginalnie rozwinąć poprzez ciekawe zabiegi brzmieniowe czy wprowadzenie instrumentów spoza polskiej tradycji ludowej, takich jak banjolele czy kalimba. Kilka miesięcy temu WoWaKin wydał swój debiutancki album „Kraj za miastem”.
 
FOT. M. ANKIERSZTEJN
Inne wydarzenia
Bilety na: CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA
Koncert
CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA
Bydgoszcz - 25 maja 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.