Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang (cykl Bezsenność) - wszystkie bilety

Organizator

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego

Dane kontaktowe

Świętosławska 7
61-840 Poznań

2017-06-30T20:00:00+0200
Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang (cykl Bezsenność) Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
2017-06-30, godz. 20:00 (Piątek) Poznań Parafia pw. Wszystkich Świętych

Opis wydarzenia:

Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang

Koncert 2017-06-30 o godz. 20:00 (Piątek) w Parafii pw. Wszystkich Świętych

 

Gidon Kremer – wybitny skrzypek i dyrygent pochodzący z Łotwy, założyciel i dyrektor artystyczny orkiestry Kremerata Baltica.
Znany z bezkompromisowego podejścia do muzyki, skrzypek ten jest jednym z najbardziej fascynujących i najoryginalniejszych twórców swego pokolenia. Jego repertuar obejmuje utwory należące do kanonu klasycznej muzyki, artysta znany jest także jako znakomity wykonawca muzyki XX i XXI wieku, a wielu wybitnych kompozytorów dedykowało mu swoje utwory. Żaden spośród żyjących skrzypków nie zrobił tak wiele dla promocji i wykonawstwa nowej muzyki, co Gidon Kremer, którego nazwisko kojarzone bywa często z kompozytorami takimi, jak: Alfred Schnittke, Arvo Pärt, Giya Kancheli, Sofia Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Luigi Nono, Edison Denisow Aribert Reimann, Pēteris Vasks, John Adams, Victor Kissine, Michael Nyman, Philip Glass, Leonid Desyatnikov i Astor Piazzolla.
Gidon Kremer nagrał ponad 120 albumów, z których wiele uzyskało prestiżowe międzynarodowe nagrody za doskonałą interpretację. Długa jest także lista jego wyróżnień i nagród, otrzymał, m.in., Nagroda Fundacji Ernsta von Siemens za wybitne osiągnięcia artystyczne, nagroda the Triumph Prize  (Moskwa, 2000), nagrodę UNESCO oraz nagrodę Artura Rubinsteina – Una Vita Nella Musica (Wenecja, 2011). W 2016 roku Gidon Kremer otrzymał nagrodę Praemium Imperiale, która jest powszechnie uważana za muzycznego Nobla.

W 1997 roku Gidon Kremer założył orkiestrę kameralną Kremerata Baltica, w skład której weszli wybitni muzycy z krajów bałtyckich. Zespół ten od początku swojej działalności intensywnie koncertuje, nagrał też kilkadziesiąt albumów, m.in. dla Nonesuch, Deutsche Grammophon, Burleske oraz wytwórni ECM. Wydana w 2015 roku płyta z utworami Mieczystała Weiniberga dostała nominację do Grammy.
W tym roku, z okazji 20-lecia orkiestry i swoich okrągłych urodzin, Maestro Kremer poprowadzi tournée orkiestry po Ameryce Północnej i Europie.


Już dziś zapraszamy na wyjątkowy recital, podczas którego Gidon Kremer wystąpi w duecie z Clarą-Jumi Kang, niezwykle utalentowaną skrzypaczką o korzeniach koreańskich, urodzoną w Niemczech, zdobywczynią wielu nagród na prestiżowych konkursach skrzypcowych w świecie (pierwsze nagrody w Seulu, Hanowerze i Indianapolis).

W programie utwory J. S. Bacha, M. Weinberga, L. Nono.

 

bilety na Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang - bilety online - kup bilety na Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: Przeboje Czerwonych Gitar
Koncert
Przeboje Czerwonych Gitar
Opole - 28 Maj 2017 INFO
Bilety na: Recitale mistrzowskie / Emmanuel Pahud / Eric le Sage
Koncert
Recitale mistrzowskie / Emmanuel Pahud...
Katowice - 28 Maj 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.