2017-10-21T19:00:00+0200
Grzegorz Turnau oraz Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Opolskiej - 7 Widoków w drodze do Krakowa
Grzegorz Turnau oraz Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Opolskiej - 7 Widoków w drodze do Krakowa Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
2017-10-21 , godz. 19:00 (Sobota) Opole Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Opis wydarzenia:

Grzegorz Turnau oraz Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Opolskiej - 7 Widoków w drodze do Krakowa

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

21-10-2017 Opole

Część I
Siedem widoków w drodze do Krakowa
Suita podróżna na dwa głosy, obój, fortepian, orkiestrę smyczkową, akustyczną gitarę basową i perkusję
Cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w. przedstawiającymi okolice miasta z ich ważnymi siedzibami, takimi jak Tenczyn, Tyniec czy Ojców. Idylliczna, nawiązująca do dekoracyjnego malarstwa włoskiego praca Józefa Peszki, znajduje kontrapunkt w tekstach Bronisława Maja, Horacego i Turnaua podkreślających ulotność i kruchość  ludzkich  spraw  i  jednocześnie  afirmujących  nieuchronność  przemijania.  Muzyka  Grzegorza Turnaua, dedykowana w szczególności wirtuozowi oboju Mariuszowi Pędziałkowi, pozwala odnaleźć równowagę między wysokim i niskim, liryką i satyrą, sacrum i profanum. Czyli - wedle greckich pojęć - “metaxu”. Całości utworu towarzyszy animowana projekcja fresków.

Część II 
Piosenki   i   utwory   instrumentalne   z   muzyką   Grzegorza   Turnaua,   wybrane   z   jego   30-letniej   kariery kompozytorskiej i estradowej. W programie zarówno te szerzej znane i rozpoznawalne (Bracka, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Znów wędrujemy), jak i te rzadziej prezentowane - wszystkie w wersjach orkiestrowych.

Fot. Rafał Masłow

Kup bilet na Grzegorz Turnau oraz Orkiestra Smyczkowa  - Bilety24 

Inne wydarzenia
Bilety na: Ich Troje
Koncert
Ich Troje
Poznań - 11 Listopad 2017 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Poznań - 02 Grudzień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.