Organizator

Teatr Miejski w Lesznie

Dane kontaktowe

Narutowicza 69
64-100 Leszno

Piątek 30 sierpnia 2019 22:00
2019-08-30T22:00:00+0200
Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaśpiewać Brechta” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaśpiewać Brechta” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY Teatr Miejski w Lesznie
2019-08-30 , godz. 22:00 (Piątek) Leszno Teatr Miejski w Lesznie
INFO

Opis wydarzenia:

Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura

„Zaśpiewać Brechta”

dyr. Agnieszka Nagórka
reż. Paweł Pochwała

Bertolt Brecht (1898 – 1956) był buntownikiem. Nie umiał i nie chciał zaakceptować otaczającego go świata, który zmierzał ku zagładzie. Ale był też geniuszem teatru. Miał pomysły, które szokowały współczesnych mu twórców teatru i widzów. Całe swoje teatralne życie walczył z tzw. iluzją sceny, burzył umowną „czwartą ścianę” pomiędzy sceną a widownią, główną zasadę XIX-wiecznego teatru mieszczańskiego.
Szanował widzów, takich, jakich miał, berlińskich robotników lat 20-tych, kiedy był dramaturgiem i reżyserem Deutsches Theater (1924 – 26)  i później, kiedy w komunistycznym Berlinie zakładał Berliner Ensemble (1949), do dziś jedną z najważniejszych scen Europy. Żądał, by podczas spektakli nie wyciemniać sali: wszyscy powinni mieć świadomość tego, co się dzieje i gdzie się znajdują. Snobizmowi na chodzenie do teatru – „świątyni sztuki” , chciał przeciwstawić snobizm na „teatr – stadion”, gdzie publiczność pali, pije, a także głośno kibicuje swoim faworytom, na gorąco oceniając ich technikę… postawy i argumenty.
Bertolt Brecht…  ożywia sztukę teatru do dziś. My – z pomocą wielkiej muzyki Kurta Weilla (1900 – 1950) spróbujemy znaleźć muzyczny i aktorski kształt dla dzieła Brechta w spektaklu podczas festiwalu Leszno Barok Plus.
Inne wydarzenia
Bilety na: NA WOLNYM - koncert MIKROMUSIC & HELAINE VIS
Koncert
NA WOLNYM - koncert MIKROMUSIC & HELAI...
Poznań - 19 lipca 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.