Organizator

Polskie Radio SA

Dane kontaktowe

al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa

Czwartek 2 Listopad 2017 19:00
2017-11-02T19:00:00+0100
Jazz Jamboree 2017 - Mazurek, Parker, Majewski, Cline, Smoczyński
Jazz Jamboree 2017 - Mazurek, Parker, Majewski, Cline, Smoczyński Polskie Radio SA

Opis wydarzenia:

ROB MAZUREK & JEFF PARKER & ARTUR MAJEWSKI BAND
NELS LINE "LOVERS" & MATEUSZ SMOCZYŃSKI ENSAMBLE
 
Organizator: Fundacja Jazzarium

Wykonawcy:

Rob Mazurek - trąbka piccolo, elektronika
Jeff Parker - gitara basowa
Artur Majewski Band:
Artur Majewski - kornet, elektronika
Szymon Białorucki - puzon
Wojciech Pruszyński - fortepian, syntezator
Piotr Budniak - perkusja

Nels Cline "Lovers" & Mateusz Smoczyński Ensamble:
Nels Cline - gitara
Michael Leonhart - trąbka, dyrygent
Alex Cline - perkusja
Devin Hoff - gitara basowa, kontrabas
Sandra Kopijkowska - harfa
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Jakub Waszczyniuk i Robert Murakowski - trąbki
Michał Tomaszczyk - puzon
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Łukasz Poprawski - fagot
Wiesław Wysocki - klarnet basowy
Oliwier Andriuszczenko - klarnet
Agata Wojciechowska - rożek angielski
Dominik Bukowski - wibrafon
Jan Smoczyński - instrumenty klawiszowe, czelesta
Szymon Mika - gitara
 

Kornecista Rob Mazurek i gitarzysta Jeff Parker grają razem od 1994. W roku 2015 świętowali tę 20-letnią współpracę albumem „ Some Jellyfish Live Forever ”.

Rob Mazurek - amerykański kompozytor,kornecista ,improwizator i artysta wizualny na stałe mieszkający w Chicago.
W 1996 roku razem z gitarzystą Jeffem Parkerem i perkusistą Chadem Taylorem założył Chicago Underground Collective, zespół który ewaluował od duetu do orkiestry i przyciągnął uwagę całej undergrundowej społeczności muzyków wietrznego miasta.
W 2005 roku Mazurek inspirowany awangardową tradycją Chicago założył Exploding Star Orchestra. Zespół nagrał całą serię wyśmienitych płyt.
Mazurek prowadzi obecnie kilka zespołów, m.in.: Exploding Star Orchestra, Pharoah i Underground (z udziałem Pharoah Sandersa), Chicago Underground, Pulsar Quartet, Sao Paulo Underground, Skull Sessions, Sound is Quintet, Starlicker, Mandarin Movie oraz Throne of the House of Good and Evil. Każdy z tych zespołów to projekt o całkowicie odrębnej osobowości.
Rob współpracował z wieloma artystami. Wielu z nich to prawdziwe legendy jazzu, takie jak Pharoah Sanders , Bill Dixon, Roscoe Mitchell, Yusef Lateef czy chociażby Fred Anderson.
Jego dyskografia to przeszło 300 autorskich kompozycji i 55 płyt nagranych dla takich wytwórni jak Delmark, Cuneiform, Submarine, Aesthetics, Mego, Northern Spy i Family Vineyard.

Jeff Parker to amerykański gitarzysta jazzowy i rockowy pochodzący z Los Angeles. Ma reputację muzyka, który eksperymentuje z awangardową elektroniką, rockiem czy też w ramach swobodnie improwizujących zespołów.
Parker gra na gitarze w słynnym post rockowym zespole Tortoise i był jednym z założycieli takich znanych formacji jak Isotope 217 oraz Chicago Underground Trio.
Jest członkiem stowarzyszenia muzyków AACM, a na koncie ma współpracę z tak znanymi postaciami świata jazzu jak George Lewis, Ernest Dawkins, Brian Blade, Joshua Redman, Fred Anderson i Jason Moran.
Nagrał kilka albumów, w tym m.in. trzy solowe: Like-Coping, The Relatives i Bring Light in Winter.
Artur Majewski - wrocławski trębacz, improwizator, kompozytor. Koncertował, poza Polską, m.in. w USA, Japonii, Anglii, Izraelu, Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Austrii, Włoszech i Słowenii. Wystąpił na wielu festiwalach w kraju i za granicą.
Wydał 15 autorskich płyt z zespołami Mikrokolektyw, Foton Quartet, Kaluza/Majewski/Mazur/Suchar Tone Hunting, Robotobibok, Fernandez/Majewski/Mazur trio oraz solo dla wytwórni m.in.: Delmark Records, Clean Feed, Not Two.
Współpracuje z zespołami: EXPLODING STAR ORCHESTRA, JOSHUA ABRAMS  NATURAL INFORMATION SOCIETY.
Od 2004 prowadzi zajęcia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Szymon Białorucki - puzonista i kompozytor, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Grzegorza Nagórskiego. Studiował również u wybitnego puzonisty i improwizatora - Nilsa Wograma w Hochschule Luzern w Szwajcarii.
Po powrocie do Polski założył kwartet, który dał mu możliwość zaprezentowania własnego spojrzenia na muzykę jazzową i improwizowaną. The Forest Tuner to zamiłowanie do melodii, natury, szwedzkiego minimalizmu oraz przestrzeń dla każdego z członków zespołu. Latem 2016 roku, podczas Warsaw Summer Jazz Days kwartet zaprezentował swój debiutancki album Tunes.
Na stałe współpracuje z zespołami: Konglomerat Big Band Nikoli Kołodziejczyka i Michała Tomaszczyka, Myrczek & Tomaszewski Band i Brass Federacja.

Piotr Budniak - perkusista i kompozytor pochodzący z Zielonej Góry. Absolwent dwóch akademii muzycznych - w Katowicach i Krakowie. Laureat większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych, odnoszący sukcesy także na scenie europejskiej. Koncertował m.in. w Chinach, Korei Południowej, Estonii, Hiszpanii, Rumunii, Rosji, Francji, Belgii, Słowacji, Czechach, Niemczech i na Ukrainie.
Lider formacji Piotr Budniak Essential Grop, na stałe współpracuje z zespołami Adam Jarzmik Quintet, Kasia Pietrzko Trio, The Forest Tuner, Franciszek Raczkowski Trio.
Zafascynowany jest linearną koncepcją gry na perkusji oraz translacją melodii w materię rytmiczną. Nieustannie poszukujący nowych inspiracji i środków wyrazu.

Wojciech Pruszyński - pianista i kompozytor. W 2011 roku ukończył Akademiię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Piotra Kałużnego. Od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest współzałożycielem grupy Yes4Jazz. Istniejący od 2013 roku zespół wykonuje jego autorskie kompozycje brzmieniem nawiązujące do szeroko pojętego jazzowego mainstreamu. Współpracował z muzykami takimi jak Arkadiusz Skolik, Maciej Sikała, Beata Bednarz, Jacques Kuba Sequin, Brian Fentress.

Nels Cline to ceniony improwizator, znany z niestandardowego i oryginalnego podejścia do instrumentu. W dużej mierze jego brzmienie jest oparte na zastosowaniu różnych efektów.
Grał z całą rzeszą muzyków jazzowych. Byli to m.in.: Charlie Haden, Wadada Leo Smith, Tim Berne, Vinny Golia, Julius Hemphill I Greg Bendian.
Cline przewodzi własnym zespołom:  Nels Cline Trio i Nels Cline Singers. Nagrał z tymi formacjami kilkanaście wysoko ocenianych płyt. Kolejnym ważnym projektem Cline’a jest Acoustic Guitar Trio skupiająca się na mikrotonalnej improwizacji. Często gra i współpracuje ze swoim bratem bliźniakiem perkusistą Alexem, u którego zagrał na jego dwóch autorskich płytach.
Cline zagrał na przeszło 150 płytach z muzyką jazzową, popową , rockową country i eksperymentalną. Spektrum jego działań jest imponujące.
Szerszej publiczności znany jest jako gitarzysta nagrodzonego Grammy rockowego zespołu Wilco, z którym nagrał kilka cenionych przez fanów albumów.
Jego ostatnia autorska płyta nagrana dla legendarnej jazzowej wytwórni Blue Note to prawdziwe arcydzieło. Album Lovers zachwycił krytyków i słuchaczy zupełnie nowym, oryginalnym, nastrojowym i delikatnym podejściem do standardów amerykańskiej piosenki. Szlagiery Jerome Kerna i Rodgersa & Hammersteina zyskały całkowicie nowy walor. To muzyka gitarowa, nad wyraz subtelna, a jednocześnie eksperymentalna.
Warto nadmienić, że Nels Cline to jeden ze stu największych gitarzystów wszech czasów wg magazynu Rolling Stone. 

 

 
 

 
 
 
 
 

 


 
 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 


 


 
 


 
 

 
 
 

 
Inne wydarzenia
Bilety na: Ich Troje
Koncert
Ich Troje
Poznań - 11 Listopad 2017 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Poznań - 02 Grudzień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.