Organizator

Gminny Ośrodek Kultury SEZAM

Dane kontaktowe

Poznańska 96
62-080 Tarnowo Podgórne

Sobota 20 Styczeń 2018 18:00
2018-01-20T18:00:00+0100
Jazzowa Scena Sezamu: NSI Quartet
Jazzowa Scena Sezamu: NSI Quartet Gminny Ośrodek Kultury SEZAM
2018-01-20 , godz. 18:00 (Sobota) Tarnowo Podgórne Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym

Opis wydarzenia:

Założony przez czterech młodych, ale już utytułowanych instrumentalistów NSI Quartet pokazuje jak wielka siła tkwi w akustycznym jazzie. Jego muzykę wyróżnia świetne brzmienie, a w kompozycjach dostrzec można zarówno nawiązania do jazzowych tradycji, jak i nowoczesnego spojrzenia na jazz. Będzie można się o tym przekonać 20 stycznia o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety dostępne będą od 2 stycznia.
Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie: Cyprian Baszyński (trąbka), Bartłomiej Prucnal (saksofony), Dawid Fortuna (perkusja) oraz Maksymilian Mucha (kontrabas), który studia muzyczne ukończył w Katowicach.
Swoją debiutancką płytą NSI Quartet mocno zaistniał na polskiej scenie jazzowej, co zwieńczone zostało nagrodami „Debiut roku” portalu jazzarium.pl i polish-jazz.blogspot.com. Grupa ma na koncie także główne nagrody wielu prestiżowych festiwali, m. in. Jazz Juniors, Gorzów Jazz Celebrations, Jazz Nad Odrą i Azoty Jazz Contest. Jak twierdzą muzycy, interesuje ich każdy gatunek jazzu – od mainstreamu po free. – To co słychać w naszej muzyce, to inspiracje ubrane we własne przemyślenia i własny język – twierdzą. 
Muzycy współpracowali z takimi jazzmanami jak Piotr Baron, Frank Parker, Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski i wieloma innymi  muzykami z kraju i zza granicy. Wspólnie tworzą kompozycje, które określane są jako „nowojorski underground, głęboko zakorzeniony w tradycji oraz podparty nutą słowiańskiej furii”. 
 
Inne wydarzenia
Bilety na: KENSINGTON
Koncert
KENSINGTON
Wrocław - 15 Kwiecień 2018 KUP BILET od 99 zł
Bilety na:
Koncert
"My jesteśmy krasnoludki" czyli spotka...
Toruń - 20 Styczeń 2018 INFO
Bilety na:
Koncert
"My jesteśmy krasnoludki" czyli spotka...
Toruń - 20 Styczeń 2018 INFO
Bilety na: Gala Noworoczna z batutą i humorem
Koncert
Gala Noworoczna z batutą i humorem
Opole - 20 Styczeń 2018 INFO
Bilety na: Recital Krystyny Prońko
Koncert
Recital Krystyny Prońko
Warszawa - 20 Styczeń 2018 INFO
Bilety na: III Bal Gdański 2018-Najpiekniejsza Muzyka Filmowa
Koncert
III Bal Gdański 2018-Najpiekniejsza Mu...
Gdańsk - 20 Styczeń 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.