Organizator

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Dane kontaktowe

Wieczorka 22, skr.poczt. 272
44-100 Gliwice

Piątek 26 kwietnia 2019 19:00
2019-04-26T19:00:00+0200
JAZZtrzębie Festiwal 2019 - Andras Des Trio (Węgry)
JAZZtrzębie Festiwal 2019 - Andras Des Trio (Węgry) Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
2019-04-26 , godz. 19:00 (Piątek) Jastrzębie-Zdrój Dom Zdrojowy

Opis wydarzenia:

Line Up:
19:00 - Double Trouble
19:30 - Olbrzym i Kurdupel
20:00 - Andras Des Trio (Węgry)


|Godz. 20:00 - Andras Des Trio (Węgry)|

Marton Fenyvesi (HUN) – gitara akustyczna
Istvan Toth Junior (HUN) – gitara klasyczna
Andras Des (HUN) – instrumenty perkusyjne

Andras Des to jeden z najważniejszych węgierskich muzyków jazzowych młodego pokolenia wykonujący współczesną muzykę improwizowaną. Swoją naukę rozpoczął w wieku lat 7 grając różne odmiany muzyki folkowej aby ostatecznie ukończyć Akademię Muzyczną na wydziale jazzu  im. Franiszka Liszta w Budapeszcie w 2005 roku. Koncertował w wielu miejscach świata m.in. Carnegie Hall, Covent Garden, the Amsterdam Concertgebouw, the Damascus Opera House, the Jerusalem Theatre, the Cairo Jazz Festival or the Shanghai World Expo. Jako perkusjonalista nagrał ponad 90 albumów z różnymi artystami. Skomponował muzykę do filmów i przedstawień teatralnych. Współpracował z Miklós Lukács, Elemér Balázs, Zsolt Kaltenecker, Palle Mikkelborg, Frank London, Charlie Mariano, Theodossii Spassov, Ferenc Snétberger, Jack DeJohnette, Gerard Presencer, Eivind Aarset, Mihály Borbély, Eric Truffaz and Chris Potter.


|Godz. 19:00 - Double Trouble|

Aleksandra Bożek-Muszyńska - ruch (siostra)
Marcin Bożek - gitara basowa (brat)

Double Trouble to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski* basista-improwizator Marcin Bożek oraz frymuśna** performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie improwizowali m. in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, w Galerii Pionovej w Gdańsku, Teatrze BOTO w Sopocie i w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Aleksandra Bożek-Muszyńska - tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo "I know №Thing" na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier, Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim, Yoshiko Chumą, fundacją „Appendix” i fundacją „Strefa Wolnosłowa”. Od 2017 wraz z Hanną Bylką-Kanecką współtworzy kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. W swojej pracy fascynuje się zarówno tym co niewerbalne, jak i werbalne. Strona artystki: http://abozek.wixsite.com/dzikibozek 
 
Marcin Bożek - muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003r). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.
Dyskografia: "Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE" (z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni - VIDEO ) 2016, "In Side Shout" (Olbrzym i kurdupel & Willi Hanne) 2015, "Affair with art" (Marcin Bożek solo) 2014, "Work" (Olbrzym i kurdupel) 2014, "Six philosophical games" (Olbrzym i kurdupel)2012, "Dzieci lubią jazz" (Jazz dla dzieci) 2011, "Cocotier" (Cocotier) 2011, “Pogodnie zorientowani” (MBB, Jazz dla dzieci) 2010, “Frrrr....” (Olbrzym i kurdupel) 2008, “Ulica” (Cocotier); 2007, "Kundzia" Acoustic Travel Band) 2005.  https://marcinbozek.pl/

|Godz. 19:30 - Olbrzym i Kurdupel|

Tomasz Gadecki - saksofon tenorowy
Marcin Bożek - gitara basowa

Olbrzym i kurdupel - to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomka Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nieskrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu. Współpracując z uznanymi artystami sztuk audiowizualnych Tomek i Marcin występują w białych kombinezonach na których wyświetlane są wizualizacje.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule "Frrrrr...." 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem "Six Philosophical Games". 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "WORK". Czwarta płyta to "In Side Shout" nagrana z niemieckim perkusistą Willim Hanne. Piąty album to album DVD  "Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE" ( Z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni.
Zespół Olbrzym i kurdupel występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą między innymi: "11. All About Freedom Festival" Gdańsk 2017, "MIRROR MIRROR SOMMER FESTSPIELE" BERLIN 2017 ,"SEITWÄRTS AVANTGARDE JAZZ FESTIVAL" HANNOVER 2017,  "Mirror Mirror" Berlin (2016), "11.Újbuda Jazzfestival"  Węgry Budapeszt (2015), "Krakowska Jesień Jazzowa " Kraków (2014), "Jazz Jantar" w Gdańsku (2010), czy "Dzianie się" w Olsztynie (2012) gdzie otrzymał wyróżnienie.

TOMASZ GADECKI - Saksofonista, (ur. w Gdyni 15.08.1971) Muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton . Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i ze świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz oraz trójmiejskie Lonker See, z którym otrzymał nagrodę DOKI 2016. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami i zdecydowanie nie powiedział w tej dziedzinie ostatniego słowa.
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert Symfoniczny 22.03.19
Koncert
Koncert Symfoniczny 22.03.19
Łódź - 22 marca 2019 INFO
Bilety na: CZESŁAW ŚPIEWA
Koncert
CZESŁAW ŚPIEWA
Koziegłowy - 22 marca 2019 kup bilet od 45 zł
Bilety na: DŹWIĘKOWE IMPRESJE
Koncert
DŹWIĘKOWE IMPRESJE
Jelenia Góra - 22 marca 2019 kup bilet od 25 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.