JAZZtrzębie Festiwal 2020 - Yumi Ito | Szymon Mika (JP/PL) + Håkon Kornstad (NO)

godz. 20:00, Håkon Kornstad (NO)Håkon Kornstad - saksofon tenorowy, elektronika, śpiew operowyHåkon Kornstad to nagradzany norweski saksofonista jazzowy, rozpoznawany przez krytyków jazzowych na całym świecie. W 2009 roku odkrył swój śpiewny głos, a w 2014 roku ukończył studia magisterskie w Norweskiej Akademii Operowej. Teraz dzieli swój czas między dwa niemal przeciwstawne gatunki muzyczne – łącząc je na niespotykaną dotąd skalę.Urodzony w Oslo saksofonista, jeden z najwybitniejszyc
Organizator

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Dom Zdrojowy Witczaka 5 44-330 Jastrzębie-Zdrój

Dane kontaktowe

Jana Siemińskiego 22
44-100 Gliwice

Piątek 10 lipca 2020 19:00
2020-07-10T19:00:00+0200
JAZZtrzębie Festiwal 2020 - Yumi Ito | Szymon Mika (JP/PL) + Håkon Kornstad (NO)
JAZZtrzębie Festiwal 2020 - Yumi Ito | Szymon Mika (JP/PL) + Håkon Kornstad (NO) Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
2020-07-10 , godz. 19:00 (Piątek) Jastrzębie-Zdrój Dom Zdrojowy

Opis wydarzenia:

godz. 20:00, Håkon Kornstad (NO)

Håkon Kornstad - saksofon tenorowy, elektronika, śpiew operowy

Håkon Kornstad to nagradzany norweski saksofonista jazzowy, rozpoznawany przez krytyków jazzowych na całym świecie. W 2009 roku odkrył swój śpiewny głos, a w 2014 roku ukończył studia magisterskie w Norweskiej Akademii Operowej. Teraz dzieli swój czas między dwa niemal przeciwstawne gatunki muzyczne – łącząc je na niespotykaną dotąd skalę.

Urodzony w Oslo saksofonista, jeden z najwybitniejszych współczesnych norweskich muzyków jazzowych. Jest przykładem artysty poszukującego w sferze jazzu jak i muzyki klasycznej. Współpracuje z Bugge Wesseltoftem, Matsem Eilertsenem, Håvardem Wiikiem. We wrześniu 2013 roku Kornstad został zaproszony przez amerykańskiego saksofonistę jazzowego Joshua Redmana do wspólngo koncertu solo i duecie w londyńskiej Wigmore Hall.

W kwietniu 2015 r. Koncert na festiwalu jazzowym w Sarajewie został wydany cyfrowo jako album Live in Sarajevo , pierwszy album, w którym w pełni zaprezentowano połączenie saksofonu jazzowego i śpiewu operowego Kornstada. W styczniu 2017 roku Kornstad zagrał swój pierwszy koncert symfoniczny z repertuarem Tenor Battle . W tym nagraniu dla norweskiej telewizji krajowej z Norweską Orkiestrą Radiową zaprezentował tradycyjne i nowe arie arii operowych i piosenek artystycznych.

Pisali o nim:
Cudownie zebrał światy arii operowych i jazzowej ekspresji, rzadki wyczyn jazzowego crossovera z artystyczną integralnością i nienaruszonym sercem”.  Downbeat (USA)
„Łączy ze sobą różne elementy muzyki w taki sposób, w jaki są w stanie zrobić tylko artyści z rzadkim smakiem muzycznym.” Adresseavisen (NO)

godz. 19:00 - Yumi Ito | Szymon Mika (JP/PL)

Yumi Ito - śpiew

Szymon Mika - gitara, elektronika

Yumi Ito | Szymon Mika to duet tworzony przez utytułowanych muzyków młodego pokolenia. Yumi Ito, wokalistka, laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival, większość życia spędziła w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają dwóch odległych krajów – Polski i Japonii. Od lat wypracowuje swoje miejsce na scenie muzyki improwizowanej, współtworząc nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata. Szymon Mika w 2015 zdobył Pierwszą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitary Jazzowej im. Jarka Śmietany, a rok później został okrzyknięty Jazzową Nadzieją Roku. Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym na potrzeby rocznego projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc kompozycje rozpięte pomiędzy jazzową improwizacją a niebanalnym liryzmem. Ich gitarowo-wokalny duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy kojarzone z tego typu projektami.
Inne wydarzenia
Bilety na: U Studni
Koncert
U Studni
Poznań - 07 czerwca 2020 kup bilet od 46 zł
Bilety na: PIOSENKI Z GÓRNEJ PÓŁKI OSIECKA, MŁYNARSKI, PRZYBORA
Koncert
PIOSENKI Z GÓRNEJ PÓŁKI OSIECKA, MŁYNA...
Gorzów Wielkopolski - 08 czerwca 2020 INFO
Bilety na: Jubileusz 70-lecia | Andrzej Sikorowski z Zespołem
Koncert
Jubileusz 70-lecia | Andrzej Sikorowsk...
Kraków - 13 czerwca 2020 INFO
Bilety na: Jubileusz 70-lecia | Andrzej Sikorowski z Zespołem
Koncert
Jubileusz 70-lecia | Andrzej Sikorowsk...
Kraków - 13 czerwca 2020 INFO
Bilety na: ZAKOŃCZENIE SEZONU
Koncert
ZAKOŃCZENIE SEZONU
Poznań - 19 czerwca 2020 INFO
Bilety na: 10 Tenorów
Koncert
10 Tenorów
Gdańsk - 20 czerwca 2020 kup bilet od 95 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.